افزونه جلالی را نصب کنید. 26 رمضان 1442 Friday, 7 May , 2021 ساعت ×
بیش از ۳۶۷هزار نفر در قم تحت پوشش بیمه سلامت هستندبیش از ۳۶۷هزار نفر در قم تحت پوشش بیمه سلامت هستند
۲۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۷:۱۹
شناسه : 4261
1
مدیرکل بیمه سلامت قم:

مدیرکل بیمه سلامت قم گفت: تا پایان سال جاری،۳۰ درصد از مراکز درمانی طرف قرارداد بیمه سلامت قم با نسخه نویسی الکترونیکی متصل می شود.

محمدرضا فخاریان قمی ظهر امروز در نشست خبری عنوان کرد: در حال حاضر ۳۶۷ هزار و ۲۵۴ نفر در قم زیر پوشش بیمه سلامت هستند، این افراد در صندوق‌های کارمندی، ایرانیان، سلامت همگانی، روستایی و اتباع تحت پوشش اند.
وی اظهار کرد:مردم قم در سال گذشته ۲ میلیون و ۷۱۳ هزار بار برای دریافت خدمات به مراکز درمانی بیمه سلامت مراجعه کرده اند، در این راستا مجموع پرداختی‌ ها برای مراجعه کنندگان ۱۹۴ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان بوده است، در این میان بیش از ۹۱ میلیارد تومان در بخش بستری پرداخت ‌شد.
وی گفت:از این مبلغ نیز بیش از ۲۳ میلیارد تومان برای خدمات سرپایی و بالغ بر ۴ میلیارد تومان جهت هزینه های متفرقه با ارائه مدرک از سوی بیمه شدگان پرداخت شده است.
مدیرکل بیمه سلامت قم افزود:بر اساس آمار،یک هزار و ۲۹۴ بیمار خاص تحت پوشش بیمه سلامت هستند که سال گذشته ۱۹ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان برای هزینه درمان و داروی این بیماران پرداخت شد.
وی اظهار کرد:همچنین ۵۱۰ نفر از اتباع در قم تحت پوشش هستند که برای بیمه آن ها ۶ میلیارد و ۸۷۰ میلیون تومان هزینه شده است،اتباع در زمان بندی های خاص در طول سال می توانند با ارائه مدارک لازم، بیمه شوند.
فخاریان قمی در مورد نسخه های الکترونیکی بیان کرد:تا پایان سال جاری،۳۰ درصد از مراکز درمانی طرف قرارداد بیمه سلامت قم با نسخه نویسی الکترونیکی متصل می شود،در این طرح تا سه سال آینده تمامی بیمه شدگان از خدمات دولت الکترونیک بهره مند می شوند، اکنون این طرح در ۱۰ مطب پزشک عمومی و در مراکز درمانی شهرهای دستجرد، قنوات،کهک و جعفریه در حال اجراست.
مدیرکل بیمه سلامت قم عنوان کرد:در طرح نسخه نویسی های الکترونیکی،بیماران با ارائه کد ملی و بدون دفترچه های بیمه می توانند از خدمات بهره مند شوند،یکی از مزایای مهم این طرح کاهش هزینه ها و تسهیل خدمت رسانی به بیماران است.
وی در مورد خدمات بیمه سلامت در قم اظهار کرد:هم اکنون ۶۳۰ مرکز درمانی از جمله ۱۶۶ پزشک عمومی، ۱۲۴ پزشک متخصص، ۲۹ پزشک فوق متخصص، ۱۴۲ داروخانه، ۲۳ آزمایشگاه، ۳۴ فیزیوتراپی، ۶ مرکز جراحی محدود، ۱۰ بیمارستان، ۱۱ مرکز تصویربرداری، یک مرکز رادیوتراپی،۲۵ دندانپزشکی و ۱۲ درمانگاه خیریه به ارائه خدمات می پردازند و در مجموع ۶۳۰ مرکز طرف قرارداد هستند.
فخاریان قمی بیان کرد:نرخ بیمه ایرانیان در سال ۹۸ به میزان ۲۹۳ هزار و ۴۰۰ تومان است که با احتساب ۵۰ درصدی از طرف دولت محاسبه می شود.
وی گفت:تعرفه تعویض دفترچه نیز ۳ هزار تومان و برای دریافت المثنی ۹ هزار تومان تعیین شده است و اگر مجدد گم شود مبلغ ۱۸ هزار تومان تعیین می شود.
مدیرکل بیمه سلامت قم در مورد پرداخت معوقات افزود:امسال بیش از ۴ میلیارد تومان به مراکز درمانی خصوصی،بالغ بر ۳ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان برای داروخانه های خصوصی و بیش از ۷ میلیارد تومان برای داروخانه های دولتی پرداخت شده است.
وی عنوان کرد:در سال ۹۸ نیز ۲۰ هزار نفر از افراد تحت پوشش کمیته امداد قم زیر چتر حمایتی بیمه سلامت قرار گرفتند و ۵ هزار نفر دیگر امسال از خدمات بیمه سلامت بهره مند می شوند.
وی گفت:دفاتری که صدور دفترچه را انجام می دهند شامل ۵ دفتر شهری و ۲ دفتر نمایندگی و یک باجه ویژه مرکز خدمات حوزه و ۳ مرکز روستایی است.
فخاریان قمی اظهار کرد:متاسفانه گاهی بیمه شدگان در ازدواج و طلاق بیمه شدگان دفترچه های خود را به موقع ابطال نمی کنند،در این باره اطلاع رسانی به سازمان های دولتی انجام شده است و اگر به موقع ابطال نشود باید حق بیمه را بدهند.
وی بیان کرد:سوء استفاده از دفترچه دیگران یکی از دغدغه های جدی است، در این صورت صاحب دفترچه و افرادی که سوء استفاده می کنند دچار تخلف شده اند و حتی ممکن است با جریمه و معرفی به مراجع قضائی روبرو شوند.
مدیرکل بیمه سلامت قم یادآور شد:پرتال بیمه سلامت دارای اطلاعات مورد نیاز شامل اساسی مراکز طرف قرارداد و تعهدات و تعرفه ها و داروها و تجهیزات پزشکی و مقررات به نشانی Qm.ihio.jov.ir است.
وی گفت:سامانه ۱۶۶۶ به طور شبانه روز آماده دریافت نقطه نظرات و پیشنهادات و انتقادات و سوالات بیمه‌شدگان است. /ایسنا

 

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان «بازتاب خبر»ی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.