افزونه جلالی را نصب کنید. 11 رمضان 1442 Thursday, 22 April , 2021 ساعت ×
لزوم ساماندهی واحدهای تولیدی حاشیه شهر/ تامین گاز مورد نیاز نیروگاه‌های حرارتی
۲۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۸
شناسه : 4237
1

مدیرکل محیط زیست استان قم گفت: پراکندگی واحدهای تولیدی در حاشیه شهر مشکلاتی را ایجاد کرده است که نیاز دارد این واحدها ساماندهی شوند و به خارج از شهر منتقل شوند.

سیدرضا موسوی مشکینی، در جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید بیان کرد: برای توسعه ناحیه صنعتی خور آباد موانعی وجود دارد که یکی از این موانع نزدیکی به محیط روستا است؛ ولی می‌توان این ناحیه را به سطح۲ و در سطح صنایع چوب و فلز توسعه داد که البته این موضوع هم نیاز به کارشناسی‌ها و بررسی‌های دقیق دارد.

وی ادامه داد: برای تشکیل شهرک تخصصی پوشاک در زمین ۲۷هکتاری ابتدای شهر کهک نیاز است بررسی‌های بیشتری صورت بگیرد زیرا با توجه به شرایط شهر کهک، استقرار این شهرک در ابتدای شهر کهک مناسب نیست.

مدیرکل محیط زیست استان قم گفت: برای بهره برداری از واحدهای کفش ماشینی پروانه موقت صادر شده و برای انتقال این واحدها به خارج از شهر، یک قطعه زمین ۹۶هکتاری در شهرک صنعتی شکوهیه تعیین شده است ولی لازم است پیشرفت ساخت واحدها با سرعت بیشتری انجام گیرد.

موسوی مشکینی بیان کرد: پراکندگی واحدهای تولیدی در حاشیه شهر مشکلاتی را ایجاد کرده است که نیاز دارد این واحدها ساماندهی شوند و به خارج از شهر منتقل شوند؛ نیروگاه‌های حرارتی در فصل زمستان از سوخت مایع استفاده می‌کنند و به دلیل اینکه جهت باد به سمت شهر پردیسان است، باعث ایجاد مشکلاتی شده است و نیاز است تا این نیروگاه‌ها در فصل زمستان نیز از سوخت گاز استفاده کنند.

علیرضا نصیری مدیرعامل شرکت گاز استان قم نیز در این جلسه تاکید کرد: با افتتاح فازهای جدید پارس جنوبی در سال ۹۸ دیگر نیروگاه‌های حرارتی از سوخت مایع استفاده نمی‌کنند و سوخت گاز این نیروگاه‌ها تامین می‌شود که در راستای حفظ محیط زیست و رفع آلودگی نیروگاه‌های حرارتی بسیار تاثیرگذار است. /ایسنا

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان «بازتاب خبر»ی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.