افزونه جلالی را نصب کنید. 11 ذو القعدة 1444 Tuesday, 30 May , 2023 ساعت ×
بخشداری‌ها و دهیاری‌های قم برای ساماندهی پسماندها بسیج شده اند
20 خرداد 1398 - 18:26
شناسه : 4179
3
فرماندارقم:

فرماندار قم گفت: بخشداری ها و دهیاری های استان قم برای ساماندهی پسماندها به ویژه پسماندهای صنعتی و برخورد با متخلفان در این عرصه کاملا بسیج شده اند.

مرتضی حیدری در جلسه کارگروه مدیریت پسماند استان گفت: وضعیت سایت ۱۸ هکتاری پسماندهای صنعتی سلفچگان بسیار نابسامان است و اثرات مخرب زیست محیطی زیادی را برای منطقه به دنبال داشته است.

وی با اشاره به تخلیه پسماندهای صنعتی در چند نقطه از مراتع و کنار جاده ها و بستر رودخانه های استان قم از سوی متخلفان خاطرنشان کرد: باید با این متخلفان زیست محیطی که گاهی از دیگر استانها بوده و به صورت مخفیانه پسماندهای صنعتی را در اراضی و مراتع استان تخلیه می کنند، به شدت برخورد شود.

فرماندار قم با بیان اینکه بخشداری ها و دهیاری های استان برای ساماندهی و بهبود وضعیت پسماندها به ویژه پسماندهای صنعتی و برخورد با متخلفان در این عرصه کاملا بسیج شده اند، تصریح کرد: باید اعتبارات لازم به صورت اورژانسی برای ساماندهی و مدیریت وضعیت کنونی پسماندها تأمین شود.

سید رضا موسوی مشکینی، مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قم در جلسه کارگروه مدیریت پسماند استان گفت: در یکسال گذشته کنترل و نظارت بیشتری بر سایت دفع پسماندهای صنعتی سلفچگان صورت گرفته که متأسفانه در نتیجه میزان تخلیه پسماندهای صنعتی در اراضی و مراتع استان به صورت مخفیانه از سوی متخلفان افزایش داشته است.

وی مسأله مدیریت پسماندها در سراسر کشور را از اولویت های سازمان حفاظت محیط زیست دانست و گفت: امیدواریم با توجه به وضعیت نابسامان پسماندهای ویژه و صنعتی در استان قم، همه مردم و مسؤولان و گروه های اثرگذار برای برطرف شدن این معضل جدی به اجماع رسیده و برخورد قضایی با متخلفان در این حوزه بسیار تشدید شود.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قم با بیان اینکه مشکلات محیط زیستی اثرات مخرب خود را در بلندمدت نشان می دهد، بر ضرورت حمایت و مشارکت همه دستگاههای اجرایی برای برطرف شدن این چالش ها و معضلات تأکید کرد و گفت: دانشگاهها و شرکت های دانش بنیان نیز می توانند برای بازیافت پسماندهای ویژه و صنعتی استان قم راهکارهای علمی و عملیاتی ارائه دهند. /ایسنا

 

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان «بازتاب خبر»ی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.