افزونه جلالی را نصب کنید. 23 رجب 1442 Saturday, 6 March , 2021 ساعت ×
استاندار قم تاکید کرد:

ضرورت بهره گیری از ابزارهای هنری برای غنی سازی اوقات فراغت

شناسه : 4084 ۱۹ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۱

استاندار قم با تاکید بر ضرورت بهره گیری از ابزارهای هنری در راستای غنی سازی اوقات فراغت، گفت: مساجد منشا ترویج فضائل اخلاقی و فرهنگی در جامعه هستند.

ضرورت بهره گیری از ابزارهای هنری برای غنی سازی اوقات فراغت
بهرام سرمست در بازدید از کانون فرهنگی هنری مساجد استان قم با اشاره به اهمیت خدمات این مجموعه در تبیین مسائل فرهنگی و معارف قرآنی اظهار کرد: از مهمترین برنامه های مدیریت استان ارزیابی میدانی برنامه ها و کارنامه دستگاه ها است.

استاندار قم با بیان اینکه مساجد پایگاه انقلابند و در قم جایگاه ویژه ای دارند، افزود: در دیدگاه مقام معظم رهبری و بخشی از انتظارات فرهنگی ایشان از قم، وظایف مهمی به مساجد معطوف می شود.

سرمست با تاکید بر برنامه محوری در فعالیت های فرهنگی مساجد، اضافه کرد: برنامه های کانون های فرهنگی باید نهاد مند شود و جذب حداکثری نسل جوان در دستور کار قرار بگیرد.

وی همچنین ادامه داد: در دنیای امروز و نفود فضای مجازی، مساجد باید با تبیین برنامه های متنوع و فراگیر همه علایق و سلایق را پوشش دهند و از برخورد های سلیقه ای پرهیز شود.

مقام عالی دولت در استان خاطر نشان کرد: رویکرد های علمی روزآمد و استفاده از ابزار هنر در برنامه های دینی تبلیغی اهمیت ویژه ای دارد.

وی افزود: با احصاء ابعاد دین داری و تدوین برنامه ها و مناسک مذهبی، ضروری است در حیطه اخلاقیات و برنامه های معنوی نیز، مساجد در زمینه تدوین ترویج و صدور روحیات فرهنگی و اخلاقی اقدام کنند.

استاندار قم تعامل مساجد با متولیان فرهنگی را نیز مورد توجه قرار داد و افزود: حمایت از کانون های فرهنگی هنری مساجد و تشریک مساعی و ایجاد هماهنگی بین بخش های مختلف فرهنگی رویکرد مدیریت استان است.

سرمست همچنین به ویژگی های خاص مساجد قم اشاره کرد و تصریح کرد: محتوای تولیدی در مساجد قم باید قابلیت انتشار در سطح ملی و بین المللی داشته باشد و با الگو پردازی فرا ملی تدوین شود.

استاندار قم اهمیت اوقات فراغت را مورد توجه قرار داد و خاطرنشان کرد: در حوزه مسائل اجتماعی برنامه ریزی برای افزایش نشاط و کاهش آسیب های اجتماعی بواسطه ی غنی سازی اوقات فراغت ضرورتی همیشگی است.

وی در پایان با اشاره به در پیش بودن انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری در سال جاری گفت: دشمن در تلاش است تا مردم را در مورد مسئولیت اجتماعی خود بی تفاوت کند و همه موظفیم تا در زمینه افزایش نمود کارآمدی نظام و دولت، بدور از بخشی نگری و با هدف حضور حداکثری مردم در انتخابات تلاش کنیم. /ایسنا

 

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان «بازتاب خبر»ی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.