چهارشنبه, ۸ بهمن , ۱۳۹۹ 14 جماد ثاني 1442 Wednesday, 27 January , 2021 ساعت ×

بیش از ۲۰۰ هزار شغل در حوزه فناوری ایجاد شده است

شناسه : 3258 ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۴

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان قم گفت: بیش از ۲۰۰ هزار شغل در حوزه فناوری اطلاعات و فضای مجازی ایجاد شده است.

بیش از ۲۰۰ هزار شغل در حوزه فناوری ایجاد شده است
 سید حسن هانی طبایی در پیش از خطبه های نماز جمعه این هفته در مصلی قدس عنوان کرد: اگر بسترهای مناسب فراهم باشد، می توان در فضای مجازی و حوزه فناوری ارتباطات به ایجاد اشتغال پرداخت.
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان قم افزود: بیش از ۲۰۰ هزار شغل در حوزه فناوری اطلاعات و فضای مجازی ایجاد شده است و این ظرفیت مهمی را نشان می دهد. در سال گذشته توانستیم بیش از ۲ میلیارد تراکنش بانکی را پشتیبانی کنیم که در کاهش هزینه ها نقش مهمی دارد.
هانی طبایی بیان کرد: تمام شبکه های کشور از امکانات نسل چهارم اینترنت برخوردار هستند و این بستر خوبی برای کسب و کار و اشتغال زایی و توسعه خدمات است.
وی گفت: باید به توسعه دولت الکترونیک در بستر فناوری های جدید توجه داشت؛ این امر به نفع اقتصاد کشور است؛ زیرا کاهش هزینه و صرفه جویی در منابع و زمان را به همراه دارد.
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان قم افزود: تولیدات نرم افزاری تلفن همراه که دارای ویژگی های خوبی در مدیریت زمان و هزینه هاست، رشد سه برابری داشته است. این ظرفیت مهم می تواند خدمات را تسهیل و نیازهای مردم را در بخش های مختلف رفع کند و پاسخگوی شمار زیادی از مطالبات و خواسته ها باشد.
هانی طبایی اظهار کرد: باید فناوری اطلاعات و استفاده صحیح از فضای مجازی را در جامعه تبیین کرد و این فضا را به درستی مدیریت کرد.
وی گفت: اگر فضای مجازی و فناوری در دست دوستان باشد، برکات و آثار زیادی دارد و موجب بالندگی و رشد کشور است، اما اگر در دست دشمنان باشد و به درستی مدیریت نشود، تبعات زیان باری به همراه دارد.
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان قم عنوان کرد: با حمایت از پیام رسان های داخلی می توان مانع از ضربه زدن دشمن به فضای مجازی شد./ایسنا

 

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان «بازتاب خبر»ی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.