افزونه جلالی را نصب کنید. 2 رمضان 1444 Thursday, 23 March , 2023 ساعت ×
بیش از ۲۰۰ هزار شغل در حوزه فناوری ایجاد شده است
28 اردیبهشت 1398 - 10:14
شناسه : 3258
3

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان قم گفت: بیش از ۲۰۰ هزار شغل در حوزه فناوری اطلاعات و فضای مجازی ایجاد شده است.

 سید حسن هانی طبایی در پیش از خطبه های نماز جمعه این هفته در مصلی قدس عنوان کرد: اگر بسترهای مناسب فراهم باشد، می توان در فضای مجازی و حوزه فناوری ارتباطات به ایجاد اشتغال پرداخت.
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان قم افزود: بیش از ۲۰۰ هزار شغل در حوزه فناوری اطلاعات و فضای مجازی ایجاد شده است و این ظرفیت مهمی را نشان می دهد. در سال گذشته توانستیم بیش از ۲ میلیارد تراکنش بانکی را پشتیبانی کنیم که در کاهش هزینه ها نقش مهمی دارد.
هانی طبایی بیان کرد: تمام شبکه های کشور از امکانات نسل چهارم اینترنت برخوردار هستند و این بستر خوبی برای کسب و کار و اشتغال زایی و توسعه خدمات است.
وی گفت: باید به توسعه دولت الکترونیک در بستر فناوری های جدید توجه داشت؛ این امر به نفع اقتصاد کشور است؛ زیرا کاهش هزینه و صرفه جویی در منابع و زمان را به همراه دارد.
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان قم افزود: تولیدات نرم افزاری تلفن همراه که دارای ویژگی های خوبی در مدیریت زمان و هزینه هاست، رشد سه برابری داشته است. این ظرفیت مهم می تواند خدمات را تسهیل و نیازهای مردم را در بخش های مختلف رفع کند و پاسخگوی شمار زیادی از مطالبات و خواسته ها باشد.
هانی طبایی اظهار کرد: باید فناوری اطلاعات و استفاده صحیح از فضای مجازی را در جامعه تبیین کرد و این فضا را به درستی مدیریت کرد.
وی گفت: اگر فضای مجازی و فناوری در دست دوستان باشد، برکات و آثار زیادی دارد و موجب بالندگی و رشد کشور است، اما اگر در دست دشمنان باشد و به درستی مدیریت نشود، تبعات زیان باری به همراه دارد.
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان قم عنوان کرد: با حمایت از پیام رسان های داخلی می توان مانع از ضربه زدن دشمن به فضای مجازی شد./ایسنا

 

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان «بازتاب خبر»ی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.