افزونه جلالی را نصب کنید. 23 رجب 1442 Saturday, 6 March , 2021 ساعت ×
رئیس اداره امور بین‌الملل آستان مقدس قم خبر داد:

افزایش بیش از انتظار حضور توریست‌های بین‌المللی

شناسه : 2640 ۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۷

رئیس اداره امور بین‌الملل آستان مقدس گفت: در سال گذشته به حدود ۲۰ هزار گردشگر بین‌المللی غیرمسلمان و ۹۵ هزار زائر بین‌المللی مسلمان، در حرم بانوی کرامت خدمت‌رسانی شد.

افزایش بیش از انتظار حضور توریست‌های بین‌المللی
کمال ثریااردکانی با اشاره به افزایش آمار گردشگران بین‌المللی در حرم بانوی کرامت در سال جاری، عنوان کرد: در سال گذشته از ۲۰ هزار گردشگر بین‌المللی غیرمسلمان از ۸۶ کشور و بیش از ۹۵ هزار و۵۰۰ زائر بین‌المللی مسلمان از ۵۵ کشور دنیا در حرم بانوی کرامت میزبانی شد.
وی با بیان اینکه در بخش گردشگران و توریست‌ها حدود ۲۸۰ نشست پرسش و پاسخ برای جوانان و نخبگان برگزارشده است، گفت: برای بیش از ۳هزار و ۹۰۰ گروه میزبانی‌شده در حرم مطهر، نزدیک به ۳هزار و ۶۰۰ تور حرم شناسی برگزارشده است، از این میان بانوان گردشگر حضور ۵۵ درصدی را داشته‌اند.
رئیس اداره امور بین‌الملل آستان مقدس افزود: در سال گذشته بیش از ۹۵ هزار و ۵۰۰ زائر بین‌المللی مسلمان در قالب بیش از ۷۹۰ کاروان زیارتی از خدمات آستان مقدس استفاده کرده‌اند و برنامه‌های مختلفی نظیر برگزاری بیش از هزار و ۸۰۰ حلقه معرفتی، ۲۴۰ تور حرم شناسی و جلسات پرسش و پاسخ، اعتقادی و مشاوره و … برای زائران بین‌المللی حرم بانوی کرامت دنبال شده است.
وی گفت: در بخش زائران بین‌المللی کشورهای آذربایجان، عراق، پاکستان، هندوستان، لبنان، بحرین، سوریه، ترکیه، افغانستان، انگلستان و روسیه بیشترین تعداد زائران را به خود اختصاص داده‌اند و در بخش گردشگران بین‌المللی غیرمسلمان کشورهای فرانسه، آلمان، ایتالیا، هلند و اسپانیا بیشترین تعداد توریست‌ را داشتند.
ثریااردکانی با اشاره به اینکه در روزهای اخیر با رشد بی‌سابقه حضور گردشگران بین‌المللی حرم بانوی کرامت مواجه هستیم، خاطرنشان کرد: فقط در یک هفته، از ۳۰۷ گروه توریستی با بیش از هزار و ۸۰۰ گردشگر غیرمسلمان میزبانی‌شده که این میزان بی‌سابقه بوده است، لذا از راهنمایان و تورلیدرهای گروه‌های گردشگری و توریستی تقاضا می‌شود جهت ارتقای کیفیت میزبانی‌ها در حرم مطهر بانوی کرامت قبل از حضور در حرم مطهر با استفاده از شماره تماس‌های ۰۲۵۳۷۷۴۱۴۴۱ و ۰۲۵۳۷۱۷۵۴۷۷ تعداد گردشگران و ساعت حضور در حرم مطهر را به امور بین‌الملل اطلاع دهند تا ازدحام گردشگران در درب‌های ۱و ۱۷ به ویژه در ساعات ۱۱ تا ۱۳بهتر مدیریت شود./ایسنا

 

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان «بازتاب خبر»ی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.