افزونه جلالی را نصب کنید. 11 محرم 1444 Monday, 8 August , 2022 ساعت ×
نرخ دلار، یورو، قیمت طلا و سکه امروز شنبه ۱۴ فروردین ۱۴۰۰
14 فروردین 1400 - 16:16
شناسه : 24228
1

برخلاف روند صعودی قیمت نرخ دلار در روز‌های اخیر، امروز ظهر دلار آمریکایی با کاهش قیمت معامله شد. نرخ دلار امروز ظهر در بازار آزاد با کاهش قیمت نسبت به صبح امروز، به ۲۴ هزار و ۹۵۰ تومان رسید. همچنین قیمت سکه طرح جدید با ۴.۹۴ درصد کاهش، با قیمت ۱۰ میلیون و ۷۲۰ هزار تومان فروخته شد. همچنین هر قطعه سکه تمام بهار آزادی (طرح قدیم) با کاهش ۴.۷۷ درصد به قیمت ۱۰ میلیون و ۴۷۸ هزارتومان فروخته شد.
     

نرخ دلار، یورو، قیمت طلا و سکه امروز شنبه ۱۴ فروردین ۱۴۰۰
«بازتاب خبر»| قیمت انس جهانی طلا با افرایش قیمت، در حال حاضر روی سطح ۱۷۲۹ دلار قرار دارد. البته برخلاف روند افزایش قیمت انس جهانی طلا، بیشتر قیمت‌ها در بازار طلا و سکه ایران با کاهش قیمت مواجه شدند. به شکلی که انواع سکه و طلا از افت ۲.۷۲ تا ۴.۹۴ درصد منفی را تجربه کردند.

به گزارش «بازتاب خبر»؛ بررسی آخرین قیمت طلا و سکه در بازار امروز ظهر نشان می‌دهد که سکه طرح جدید با ۴.۹۴ درصد کاهش، با قیمت ۱۰ میلیون و ۷۲۰ هزار تومان فروخته شد. همچنین هر قطعه سکه تمام بهار آزادی (طرح قدیم) با کاهش ۴.۷۷ درصد به قیمت ۱۰ میلیون و ۴۷۸ هزارتومان فروخته شد.

همچنین نیم سکه و ربع سکه به ترتیب ۶ میلیون ۵۷۰ هزار تومان و ۴ میلیون و ۱۶۵ هزار تومان قیمت‌گذاری شدند. سکه گرمی هم با قیمت ۲ میلیون و ۳۹۲ هزار تومان فروخته شد.

قیمت هر مثقال طلای ۱۸ عیار هم به عنوان مبنای قیمت‌گذاری، با ۳.۱۹ درصد کاهش به چهار میلیون و ۵۵۲ هزار تومان رسیده است. هر گرم طلای ۱۸ عیار هم با کاهش ۳.۲۳ درصدی به یک میلیون و ۵۰ هزار تومان رسید.

 

قیمت دلار و یورو در بازار آزاد و صرافی ملی

برخلاف روند صعودی قیمت نرخ دلار در روز‌های اخیر، امروز ظهر دلار آمریکایی با کاهش قیمت معامله شد. نرخ دلار امروز ظهر در بازار آزاد با کاهش قیمت نسبت به صبح امروز، به ۲۴ هزار و ۹۵۰ تومان رسید. قیمت یورو هم افزایش محسوسی را تجربه کرد و با قیمت ۲۹ هزار و ۳۴۰ تومان فروخته شد. ارز اروپایی یورو نیز صبح امروز گذشته به قیمت ۲۹ هزار و ۹۰۰ تومان به فروش می‌رفت.        
همچنین قیمت خرید دلار در بازار امروز به ۲۴ هزار و ۸۵۰ تومان رسید و یورو نیز با نرخ ۲۹ هزار و ۱۹۰ تومان تومان خریداری می‌شد. البته قیمت یورو در بازار متفاوت است، بخشی از بازار یورو را با قیمت فروش ۲۹ هزار و ۳۰۰ تومان و نرخ خرید ۲۰ هزار تومان معامله می‌کنند.

در صرافی نیز ملی قیمت دلار و قیمت و یورو با کاهش قیمت نسبت به روز گذشته تعیین شد. نرخ فروش و خرید دلار در صرافی ملی ظهر امروز به ترتیب به ۲۴ هزار و ۴۶۶ تومان و ۲۳ هزار و ۹۸۱ تومان رسید. یورو نیز با تفاوت زیاد نسبت به بازار آزاد با قیمت ۲۸ هزار و ۵۸۳ تومان فروش و با نرخ ۲۸ هزار و ۱۷ تومان خریداری شد.

 

قیمت پوند، درهم و لیر به چقدر رسید؟

لیر و درهم که چند روز پرتغییر را پشت سرگذاشتند، امروز با کاهش قیمت خرید و فروش شدند. نرخ فروش درهم امارات در معاملات ظهر امروز در بازار آزاد به شش هزار و ۷۹۰ تومان رسید و لیر ترکیه با قیمت ۳ هزار و ۵۵ تومان فروخته شد. همچنین نرخ خرید درهم و لیر به ترتیب به شش هزار و ۷۷۰ تومان و ۳ هزار و ۳۵ تومان رسیده است.

قیمت فروش ارز بریتانیایی پوند هم امروز در بازار به ۳۴ هزار و ۳۰۰ تومان رسید. همچنین هر پوند هم با سی و چهار هزار و ۱۰۰ تومان خریداری شد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان «بازتاب خبر»ی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.