افزونه جلالی را نصب کنید. 11 محرم 1444 Monday, 8 August , 2022 ساعت ×
عبور تولید کنسانتره آهن شرکت‌های بزرگ از مرز ۴۶ میلیون تن
14 فروردین 1400 - 14:38
شناسه : 24218
1

تهران- «بازتاب خبر»- میزان تولید کنسانتره آهن شرکت‌های بزرگ معدنی و صنایع معدنی در ۱۱ ماهه سال ۹۹، با افزایش حدود ۶ درصدی در مقایسه با سال قبل از آن از مرز ۴۶ میلیون تن گذشت.

به گزارش روز شنبه «بازتاب خبر» از سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو)، ۱۰ شرکت بزرگ تولیدکننده کنسانتره سنگ آهن از ابتدای فروردین تا پایان بهمن ۹۹، حدود ۴۶ میلیون و ۱۸۰ هزار و ۵۴۲ تن تولید داشتند. این رقم در مدت مشابه سال ۹۸، حدود ۴۳ میلیون و ۵۷۳ هزار و ۴۱۲ تن بود.

از این میزان، شرکت‌های «گل گهر» ۱۵ میلیون و ۴۸۰ هزار و ۸۵۶ تن، «چادرملو» ۱۰ میلیون و ۵۰۹ هزار و ۶۴۱ تن، «توسعه معادن و صنایع معدنی خاورمیانه» پنج میلیون و ۸۳۵ هزار و ۴۸۱ تن، «گهر زمین» چهار میلیون و ۹۰ هزار و ۸۲۷ تن، «مرکزی» سه میلیون و ۸۵۰ هزار و ۶۸۹ تن، «توسعه فراگیر سناباد» ۲ میلیون و ۳۰۳ هزار و ۷۴۴ تن، «اپال پارسیان سنگان» ۲ میلیون و ۱۸۷ هزار و ۷۶۹ تن، «صبانور» یک میلیون و ۳۴۴ هزار و ۴۳ تن، «جلال آباد» ۳۶۲ هزار و ۸۴۳ تن و «صنایع معدنی فولاد سنگان» ۲۱۴ هزار و ۶۴۹ تن کنسانتره آهن تولید کردند.

افزایش ۷ درصدی تولید کنسانتره در بهمن‌ماه

برپایه این گزارش، میزان تولیدکنسانتره آهن در بهمن پارسال، چهار میلیون و ۵۳۵ هزار و ۴۶۲ تن بود که نسبت به رقم مدت مشابه سال ۹۸ (چهار میلیون و ۲۲۷ هزار و ۲۶۳ تن)، هفت درصد افزایش یافت.

در ۱۱ ماهه پارسال، شرکت های بزرگ ۱۷ میلیون و ۲۶۵ هزار و ۹۶ تن کنسانتره به شرکت‌ها ارسال کردند که در مقایسه با رقم مدت مشابه سال ۹۸ (۱۸ میلیون و ۴۹۵ هزار و ۸۷۳ تن)، نزدیک به هفت درصد کاهش نشان می‌دهد.

میزان ارسال کنسانتره در بهمن‌ماه سال ۹۹ نیز یک میلیون و ۷۴۶ هزار و ۵۴۸ تن بود که نسبت به رقم مدت مشابه سال ۹۸ (یک میلیون و ۷۲۰ هزار و ۵۳۸ تن)، حاکی از افزایش حدود ۲ درصدی است.

شرکت های بزرگ در ۱۱ ماهه سال گذشته ۸۸۱ هزار و ۲۷۱ تن سنگ آهن دانه‌بندی تولید کردند که نسبت به رقم مدت مشابه سال ۹۸ (یک میلیون و ۸۴۷ هزار و ۹۳ تن)، ۵۲ درصد کاهش را نشان می‌دهد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان «بازتاب خبر»ی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.