افزونه جلالی را نصب کنید. 21 محرم 1444 Thursday, 18 August , 2022 ساعت ×
عبدخدایی: جناح‌ها نتوانستند جذب حداکثری داشته باشند
14 فروردین 1400 - 10:38
شناسه : 24121
1

تهران- «بازتاب خبر»- دبیرکل جمعیت فداییان اسلام گفت: مردم با طیف چپ و راست کاری ندارند جناح‌ها هم نتوانستند جذب حداکثری داشته باشند و دعوای اصلاح‌طلبان و اصولگرایان نه خدمت به مردم بلکه بر سر پست و مقام است.

محمدمهدی عبدخدایی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار سیاسی «بازتاب خبر» گفت: نتوانستیم جامعه را به بالندگی برسانیم تا هر فردی نسبت به انتخاب یک شخص مسوول باشد. وقتی لیست ۳۰ نفره ارایه می‌دهند مردم از کجا می خواهند آنها را بشناسند؟ نتوانستیم مردم را به بالندگی برسانیم.

دبیرکل جمعیت فداییان اسلام ادامه داد: مردم باید خودشان تشخیص دهند و به نمایندگانی رای دهند که خودشان انتخاب می‌کنند. من با این موضوع  مخالفم که یک شخصیت یا جریانی ۳۰ نفر را معرفی کند بگوید به این افراد رای دهید.

عبدخدایی افزود: امام خمینی (ره) خطاب به نمایندگان فرمودند که شما وکیل مردم هستید نه قیّم آنها. در این دوره از نمایندگان مجلس چند نفر شبیه بهشتی یا باهنر وجود دارند؟ مجلس سال ۱۳۲۹ و انتخابات دوره شانزدهم را ارزیابی کنید. نمایندگانی که آن زمان به مجلس رفتند چه کسانی بودند؟ یکی از آنان مصدق بود. با او موافق نیستم اما شخصیت، فهم و دانش او و آیت الله کاشانی را نمی‌توانم انکار کنم.

وی یادآور شد: آن زمان ملیّون ۸ نماینده داشتند دانش آنها را با نمایندگان امروز مقایسه کنید. چه کسانی وارد مجلس شده اند؟ هنوز نمایندگان دور اول مجلس بهترین هستند و  بسیاری از قوانینی که تصویب کردند تا به امروز زنده است. آنها صنفی بودند و دکتر و مهندس نبودند.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان «بازتاب خبر»ی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.