افزونه جلالی را نصب کنید. 11 محرم 1444 Monday, 8 August , 2022 ساعت ×
امام جمعه کاشان: مردم نامزد فسادستیز و کارآمد انتخاب کنند
13 فروردین 1400 - 17:45
شناسه : 24062
2

کاشان – «بازتاب خبر» – نماینده ولی فقیه و امام جمعه کاشان گفت: مردم در انتخابات ریاست جمهوری نامزد کارآمد، فسادستیز و پرکار را انتخاب کنند و به دنبال دولت اسمی و کلامی نباشند.

به گزارش خبرنگار «بازتاب خبر»، آیت‌الله عباسعلی سلیمانی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته کاشان در مصلای حضرت بقیه‌الله‌الاعظم (عج) افزود: ۱۲ دوره با تجربه داشتن هفت رییس جمهوری از جمله بنی‌صدر، شهید رجایی، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، هاشمی رفسنجانی، خاتمی، احمدی‌نژاد و روحانی به ترتیب با عنوان دوره‌های سازش با آمریکا، خدمت‌رسانی به مردم، سازندگی، گفتمان تمدن، گفتمان انقلاب و کلید حل مشکلات سپری شد.

وی با طرح این سووال که تا چه اندازه به شعارها عمل شده ‌است، اظهار داشت: خاطره مردم شریف از این امور خالی است.

کشور نیازمند انتخاب دولت نامی ارزش‌ها

به گفته آیت‌الله سلیمانی، مردم باتوجه به پیشینه این دولت‌ها به‌دنبال انتخاب دولت پرکار، مردمی، شایسته سالاری، تولیدگر، مبارزه‌گر با فاسد، مفسد، جامع تمامی ارزش‌ها و نه دولت اسمی و کلامی باشند.

وی با بیان اینکه کشور در برهه کنونی نیازمند دولت کارآمد است، تاکید کرد: سطح کارآمدی دولت باید برای جامعه مطلوب و به شعاع مسوولیتش باشد.

امام جمعه کاشان دولت کارآمد را عامل ارتقای حوزه مسوولیتش و رفع مشکلات مادی و معنوی مردم یا دست‌کم پیگیر آن دانست و افزود: کشور نیازمند دولتی است که خود را در غم و شادی مردم شریک بداند و در بالاترین جایگاه بعد از رهبر معزز انقلاب بتواند به درستی از مملکت و ملت حفاظت کند.

دولت کارآمد معرف نظام کارآمد

آیت‌الله سلیمانی، کارآمدی دولت را عامل معرفی نظام کارآمد عنوان ‌کرد و گفت: کارآمدی دولت افزون بر ساماندهی جامعه و قدرت بخشیدن به آن هرج و مرج را برطرف می‌کند.

وی تصریح کرد: از نگاه رهبر معظم انقلاب، کارآمدی یک عنصر در راس مملکت ارتباط مستقیم با کارآمدی یک دولت نسبت به مسوولیت‌پذیری آن دارد.

امام جمعه کاشان با یادآوری سخنرانی رهبر معظم انقلاب در ۳۱ شهریور سال ۱۳۷۳ که مسوولیت همه را وابسته به انجام وظیفه و کارآیی ما تاکید کردند افزود: هر جا کارآمدی نباشد مشروعیت از بین می‌رود و هرج و مرج ایجاد خواهد شد.

آیت‌الله سلیمانی با بیان اینکه دولت جدید باید با نگاه به دوره پنجم انقلاب اسلامی فعالیت کند، گفت: باید در دولت جدید تمامی ساختارها و نهادهای اجرایی حاکم در مسوولیت‌ها و برنامه‌ریزی‌ها معطوف به عمل و غیرشعاری شود.

عمل‌نکردن به شعارهای انتخاباتی، عامل بدبینی ملت

خطیب جمعه کاشان گفت: شاید مردم در زمان شعار دادن‌ها دل‌خوش شوند اما با عملیاتی نشدن آن در کوتاه‌ترین زمان واگرایی در آنان به وجود خواهد آمد.

امام جمعه کاشان اظهار داشت: درست است که سکوت معناداری بر مردم به احترام نظام، شهدا و خون‌های ریخته‌شده حاکم است ولی در حقیقت زندگی مردم با فشار و نگرانی معناداری با شرایط سخت کرونا و گرانی به ویژه در شب عید همراه شد.

آیت الله سلیمانی با تاکید بر اینکه مردم فرد کارآمد را از صندق رای بیرون بیاورند، گفت: امروز با یک سنت جاریه در ۱۲ دوره انتخابات با هفت رییس جمهوری منتخب دست‌کم تاریخ خودمان را مرور کنیم تا از لحاظ روشنفکری و تیزبینی برای ما آموزنده و هدایت‌گر باشد.

خطیب جمعه کاشان دعوت به عبرت‌آموزی از زندگی گذشتگان و بررسی وقایع آنان را اصل مسلم عنوان و اضافه کرد: گذشته و آینده عامل پیوند فکری، فرهنگی، سیاسی، اجتماعی و حتی اقتصادی می‌شود و بازخوانی این تجربه‌ها هشدار می‌دهد که ۲ بار استفاده از یک تجربه چیزی جز پشیمانی ندارد.

آیت‌الله سلیمانی استفاده از تجربه‌ها و رهنمودها را عامل روشن شدن مسوولیت‌ و دستاوردی برای آیندگان برشمرد و گفت: سرگذشت پیشینیان و استفاده از تجربه‌های آنان همیشه پیروزی افراد مجاهد، متحد، بیدار بصیر و آگاه را خبر داده و شکست ملت‌های بی‌ایمان و پراکنده را پیش‌بینی کرده‌ است.

وی با یادآوری معرفی تاریخ انبیا، پادشاهان، فاسدان، صالحان و آینده‌نگری مادی و معنوی در قرآن اضافه کرد: عبرت از تمامی این تجربه‌ها برای همگان و هدایت برای پرهیزکاران است.

سیزدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری، ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا، انتخابات میان‌دوره‌ای مجلس یازدهم شورای اسلامی و ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری ۲۸ خرداد امسال برگزار می‌شود.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان «بازتاب خبر»ی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.