افزونه جلالی را نصب کنید. 17 محرم 1444 Sunday, 14 August , 2022 ساعت ×
افزایش ۴۰ درصدی صدور جوازهای تاسیس صنعتی در سال ۹۹
13 فروردین 1400 - 14:39
شناسه : 24049
2

تهران – «بازتاب خبر»- وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد:‌ در ۱۱ ماهه سال ۹۹ با وجود تحریم‌ها و شیوع کرونا، شاهد افزایش صدور جواز تاسیس صنعتی ۴۰ درصدی و پروانه‌های بهره برداری ۷ درصدی بودیم که از ثبات اقتصادی کشور حکایت دارد.

به گزارش روز جمعه «بازتاب خبر» از شاتا، در ۱۱ ماهه سال ۹۹، تعداد ۳۶ هزار و ۱۶۲ فقره جواز تاسیس صنعتی صادر شد که با احتساب صدور ۲۵ هزار و ۸۳۰ جواز تاسیس در مدت مشابه سال ۹۸ افزایش ۳۸.۶ درصدی را در این حوزه داشته ایم.

همچنین تعداد پروانه‌های بهره برداری صادره ۶ هزار و ۴۹۱ فقره بود که با احتساب صدور ۶ هزار و ۶۸ فقره پروانه بهره‌برداری در مدت مشابه سال ۹۸ افزایش ۷ درصدی داشته است.

براساس این گزارش؛ اشتغال مجوزهای صنعتی صادر شده در ۱۱ ماه سال گذشته ۸۱۰ هزار و ۱۷۸ نفر و در ۱۱ ماهه سال ۹۸، ۵۷۶ هزار و ۲۶۴ نفر بود.

همچنین اشتغال پروانه های بهره برداری صادره در ۱۱ ماهه سال ۹۹، ۱۲۱ هزار و ۲۴۸ نفر و در ۱۱ ماهه سال قبل از آن ۸۵ هزار و ۷۱۹ نفر بوده است.

بر این اساس،‌ افزایش ۳۷.۶ درصدی اشتغال جوازهای تاسیس صادره و افزایش ۲۸ درصدی اشتغال پروانه های بهره برداری صادره را در ۱۱ ماهه سال ۹۹ داشته ایم.

گفتنی است که سرمایه گذاری مجوزهای صنعتی صادر شده در بازه زمانی مشخص، افزایش ۷۲.۸ درصدی و سرمایه گذاری پروانه های بهره برداری نیز افزایش ۲۳۵.۱ درصدی را نشان می‌دهد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان «بازتاب خبر»ی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.