جمعه, ۳۱ شهریور , ۱۴۰۲ 8 ربيع أول 1445 Friday, 22 September , 2023 ساعت ×
شور انتخاباتی پشتوانه وحدت جامعه
13 فروردین 1400 - 14:38
شناسه : 24047
3

کرمان – ایرنا – روزشمار موعد انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری و ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا در حالی آغاز شده است که مسئولان و صاحبنظران استان کرمان شور و مشارکت در انتخابات خرداد آینده را پشتوانه وحدت جامعه می‌دانند.

به گزارش ایرنا، شرایط ماه های اخیر در عرصه داخلی و خارجی، بیانگر این است که حضور پر شور و قاطع مردم در انتخابات ۱۴۰۰، بهترین راه برای مقابله با تهدیدهای بدخواهان و رشد و توسعه کشور است.

هرچند زمزمه ها و سخنان دلسرد کننده ای در مقاطع مختلف برای کمرنگ کردن حضور مردم در انتخابات شنیده می شود، اما حضور پر شکوه افراد در پای صندوق های رای، اتحاد و وحدت بین تمام ایرانیان را فارغ از هر قومیتی، مذهب و عقیده ای انسجام و استجکام می بخشد.

بهترین و دقیق ترین تفسیر از رای بالا به منتخب و منتخبان ملت در انتخابات خرداد امسال، دلبستگی و وفاداری تک تک آحاد ملت به سرنوشت و آینده کشور خود است که با حضور عملی پیام یکدلی و همبستگی را به تمام جهان مخابره می کند.

مسئولان ارشد و کارشناسان حوزه سیاسی استان کرمان نیز ضمن تاکید بر شور انتخاباتی، انتخاب اصلح، استقبال از صندوق رای را پشتوانه وحدت و قوت آغاز به کار دولت و سایر برگزیدگان می دانند.

دوقطبی های کاذب انتخابات وحدت ملی را مخدوش می کند

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان با تاکید بر اهمیت انتخاب فرد اصلح و رعایت وحدت در انتخابات آینده گفت: باید مراقب باشیم با دو قطبی‌های کاذب، وحدت ملی مخدوش نشود  و عرصه انتخابات پشتوانه ای برای وحدت جامعه باشد.

حجت الاسلام حسن علیدادی سلیمانی افزود: مهمترین و حساس ترین اتفاق سال ۱۴۰۰ انتخابات ریاست جمهوری است و شرکت در انتخابات به عنوان وظیفه‌ مهمی که در سال جدید بر عهده ملت فهیم ایران است تا با حضور در پای صندوق های رای نقشه های دشمن را خنثی کنند.

وی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در رابطه با شرایط نامزدهای ریاست جمهوری تصریح کرد: داوطلبانی که توان و صلاحیت لازم برای تصدی پست مهم رییس جمهوری را ندارند و با توسل به شعارهای تبلیغی به این عرصه ورود کرده اند و تابحال نیز هم دچار خطاهایی شده اند مطمئناً از چشمان تیزبین شورای نگهبان مخفی نخواهد ماند.

نماینده ولی فقیه در استان کرمان با اشاره به اهمیت سلامت انتخابات تاکید کرد: دواطلبان و هواداران آنها حق تبیلغ دارند البته نه تبلیغی که  موجب  تخریب رقیب شود لذا در شرایط کنونی بلوغ انقلابی و فکری حکم‌ می کند در کمال آرامش انتخابات پیش رو به انتخاب رئیس جمهوری در تراز انقلاب بیانجامد.

وی با بیان اینکه ما به دولتی با انگیزه، توانمند، انگیزه محور، انقلابی و حزب الهی نیاز داریم، ادامه داد: دولتی که کارآمد باشد تا بتواند تحریم ها را خنثی کند و معیشت مردم را نیز مدیریت کند.

حجت الاسلام علیدادی سلیمانی اظهار داشت: مراقب آشوب های احتمالی و تهمت زنی ها باشید، دشمن دوست دارد جناح ها به جان هم بیفتند.

رسانه ها مشوق انتخاباتی باشند

استاندار کرمان با اشاره به اهمیت انتخابات خرداد ۱۴۰۰ گفت: با برگزاری انتخابات پرشور و با مشارکت بالا، هم رئیس جمهوری آینده با پشتوانه بالا انتخاب می‌شود و هم  با ایجاد وحدت در جامعه در عرصه‌های داخلی و بین‌المللی حل مسائل کشور بسیار روان‌تر و آسان‌تر خواهد شد.

علی زینی وند با اشاره به لزوم مشارکت بالا در انتخابات تصریح کرد:به عنوان مجری قانون به همه مردم عزیز قول می‌دهیم که انتخابات سالم، با مشارکت بالا، شفاف، در نهایت امانت و رعایت بی‌طرفی برگزار کنیم.

وی با تقدیر از کسانی که در انتخابات شورایهای شهر ثبت نام کردند اظهار داشت: ثبت‌نام برای انتخابات شوراهای روستا از ۱۶ فروردین آغاز می‌شود و از همه تحصیل‌کرده‌ها به ویژه جوانان و بانوان می‌خواهیم در این امر مشارکت داشته و مدیریت محلی روستاهای خود را به دست گیرند و در توسعه روستاها نقش ‌آفرین باشند.

استاندار کرمان تاکید کرد: مسئولان و رسانه ها باید مشوقی برای مشارکت مردم در انتخابات باشند زیرا نظام ما مردمی است.

اقتدار نظام بر شور انتخاباتی بنا می شود

نماینده سابق مردم جیرفت و عنبرآباد در مجلس شورای اسلامی گفت: همه دلسوزان نظام مقدس جمهوری اسلامی به صحنه انتخابات ورود کنند تا شاهد مشارکت چشمگیر مردم در عرصه انتخابات باشیم.

یحیی کمالی پور با بیان اینکه تمام دنیا چشم به انتخابات ایران دوخته اند، افزود: امروز حفظ نظام از اوجب واجبات است لذا همه دلسوزان و افرادی که دچار دلخوری شده اند برای حفظ این واجب در انتخابات ورود کنند.

وی تاکید کرد: یکی از موارد حفظ نظام را حفظ اقتدار نظام مقدس جمهوری اسلامی است و تحقق این مهم را با مشارکت و شور بیشتر مردم در انتخابات و ایجاد دموکراسی میسر می شود.

این نماینده سابق مجلس ادامه داد: افراد تاثیر گذار با اعلام فراخوان به مردم زمینه مشارکت بیشتر مردم را در انتخابات پیش رو فراهم کنند و امیدواریم با حضور پررنگ مردم در انتخابات شاهد سوء استفاده دشمنان خارجی و ایادی آن ها در داخل کشور نباشیم.

وی بیان کرد: انتخابات یک رکن از ارکان شکل گیری نظام مقدس جمهوری اسلامی است، که مربوط به جمهوریت نظام است و زمینه مشارکت بیشتر مردم در این زمینه فراهم شود.

کمالی پور تصریح کرد: انقلاب اسلامی بر مبنای جمهوریت شکل گرفت و جمهوریت یکی از پایه های اصلی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است.

وی همچنین مشروعیت بخشی به عملکرد نظام در حوزه دموکراسی را شامل حضور مردم در انتخابات و سایر صحنه های دیگر که نظام به آن نیاز دارد، عنوان کرد.

باید بدون حاشیه به مردم خدمت کنیم

فرماندار رفسنجان با اشاره به حساسیت این دوره از انتخابات گفت: باید بدون هرگونه حاشیه های احتمالی وظیفه‌ خود را در قبال مردم شهر و کشور انجام دهیم و خود را با حاشیه ها گرفتار نکنیم.

مجید فصیحی هرندی افزود: همچنان که انسان های بزرگی در طول تاریخ مانند امام و رهبری؛ شهدا و اسرا سعی کردند در جهت اصلاح امور گام بردارند با پیروی از آن ها صاحب کنش و رفتار متعالی باشیم.

وی تصریح کرد: در این دنیای پر از هیاهو و حاشیه ای، باید فضاهایی که خدمت را برای مردم آسانتر می کند گسترده تر کنیم؛ مردم را ناامید نکنیم؛ عقلایی‌ هستند و باید باشند که در دنیا جلوی خون و خونریزی را بگیرند و عدالت را  اشاعه دهند.

فرماندار رفسنجان تاکید کرد: الگوی عملی ما می تواند رهبری و شهید حاج قاسم سلیمانی باشد باید با اتحاد و وحدت و کمکِ همدیگر برای حل مشکلات مردم تلاش کنیم و ایرانی آباد را بسازیم زیرا هیچ کشوری دلش برای ایران اسلامی نسوخته و نخواهد سوخت.

وی ادامه داد: منتخبین مردم باید برای مردمی که برای دفاع از نظام و انقلاب از هیچ کوششی دریغ نکردند خدمت کنند.

بنا به اظهار رئیس ستاد انتخابات استان کرمان تعداد۲ هزار و ۴۶ نفر برای انتخابات ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهرها در این استان ثبت نام کردند.

سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا و میان دوره‌ای مجلس خبرگان رهبری ۲۸ خردادماه سال آینده به صورت همزمان در کشور برگزار می‌شود.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.