افزونه جلالی را نصب کنید. 17 محرم 1444 Sunday, 14 August , 2022 ساعت ×
رویکرد جدید شورای‌عالی مناطق آزاد رفع مشکلات بخش خصوصی است
13 فروردین 1400 - 10:39
شناسه : 24019
3

تبریز- «بازتاب خبر»- مشاور رئیس جمهور و دبیر شورای عالی مناطق آزاد کشور گفت: رویکرد جدید دبیرخانه شورای‌عالی مناطق آزاد رفع مشکلات بخش خصوصی است.

به گزارش «بازتاب خبر»، حمیدرضا مومنی پنجشنبه شب در حاشیه نشست با تعدادی از سرمایه‌گذاران منطقه آزاد ارس، اظهار کرد: با این رویکرد جدید امور فعالان اقتصادی مناطق روان و تسهیل می شود.

وی همچنین با توجه به افتتاح های اخیر ویدئو کنفرانسی توسط رییس جمهوری، بیشترین تعداد طرح ها و سرمایه گذاری ارزی و ریالی را در بین مناطق آزاد داشته و از سرآمدهای مناطق آزاد کشور است.

مومنی با اشاره به میزان اشتغال در منطقه آزاد ارس افزود: ارس جزو معدود مناطق آزاد کشور می باشد که مهاجرت معکوس داشته و توانسته است در کنار رفع مشکلات اشتغال، نیروی کار مورد نیاز واحدهای تولیدی را از داخل استان بکار گیرد.

وی با اشاره به ضرورت تحقق شعار جدید سال عنوان کرد: بازدید از مناطق آزاد با هدف عمل به شعار تولید، پشتیبانی و رفع موانع و بررسی وضعیت موجود و نقاط ضعف و قوت مناطق آزاد انجام می‌گیرد تا موانع و موارد را در کارگروه مختص همین حوزه بررسی و کار را به سمتی پیش ببریم که بتوانیم این مشکلات را به حداقل برسانیم.

مومنی ادامه داد: از تعدادی مراکز تولیدی منطقه آزاد ارس بازدید داشتیم که اقدامات خوبی برای توسعه منطقه انجام گرفته که این اقدامات علاوه بر افزایش صادرات به خارج از کشور و انتقال دانش فنی و تکنولوژی، در حوزه تولید و صادرات به داخل کشور نیز بسیار موثر  بوده است.

دبیر شورایعالی مناطق آزاد کشور یادآور شد: بنا به اظهار سرمایه گذاران منطقه آزاد ارس، در حوزه گمرک، جهاد کشاورزی و وزارت صمت مشکلات عدیده ای وجود دارد که تلاش خواهیم کرد با رایزنی با دستگاه‌های اجرایی آنها را به حداقل برسانیم.
مشکلات مربوط به حوزه صادرات و گمرک، خشکبار، رفع تعهدات ارزی، ثبت سفارش کالا و مالیات بر ارزش افزوده از عمده مواردی بود که در این جلسه مطرح شد.

حمیدرضا مومنی مشاور رئیس‌جمهوری و دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی در سفره یک روزه به ارس، از ۶ شرکت صنعتی، تولیدی و کشاورزی منطقه آزاد تجاری و صنعتی ارس در جلفا بازدید کرد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان «بازتاب خبر»ی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.