افزونه جلالی را نصب کنید. 11 محرم 1444 Monday, 8 August , 2022 ساعت ×
۱۲ فروردین روزی بی‌بدیل در تاریخ انقلاب اسلامی است
13 فروردین 1400 - 10:35
شناسه : 23999
2

قم – «بازتاب خبر» – مدیر حوزه‌های علمیه گفت: یوم الله ۱۲ فروردین، روزی بزرگ، بی‌بدیل و مبارک در میان روزهای تاریخ ایران اسلامی است.

به گزارش روز جمعه «بازتاب خبر» از مرکز خبر حوزه آیت الله علیرضا اعرافی در بازدید نوروزی از مدارس علمیه قم، در بازدید از مدرسه علمیه فاطمی ضمن گرامیداشت ۱۲ فروردین در سخنانی اظهار داشت: یوم الله ۱۲ فروردین و روز انتخاب نظام اسلامی از سوی بیش از ۹۸ درصد مردم ایران یکی از بی نظیرترین رویدادهای تاریخی ایران اسلامی است که باید هر سال باشکوه تر از قبل مورد توجه قرار بگیرد و دستاوردهای آن برای همگان تببین شود.

در دوازدهم فروردین ماه ۱۳۵۸ ملت بزرگ ایران با حضور پای صندوق‌های رای با اکثریت آرا به جمهوری اسلامی رای مثبت دادند و این روز به عنوان روز جمهوری اسلامی نام گذاری شده است.  

عضو شورای عالی حوزه های علمیه در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به پایان نخستین قرن از احیای حوزه علمیه قم توسط مرحوم آیت الله عبدالکریم حائری(ره) افزود: با توجه به اینکه فروردین ۱۳۰۱ حوزه علمیه قم توسط مرحوم حاج شیخ احیا شد، دبیرخانه ای به این منظور تشکیل شده است و به منظور گرامیداشت این مهم در زمان مقرر همایشی بین المللی برگزار خواهد شد.

آیت الله اعرافی ادامه داد: توجه ویژه به کارهای تحقیقی، پژوهشی و همچنین سلسله مباحث در ۴۰ سال نخست انقلاب اسلامی یکی از برنامه‌های این دبیرخانه می باشد که امید داریم موسوعه ای علمی با نگاه به یکصد سالگی حوزه علمیه قم و آثار آن در ابعاد مختلف اجتماعی، سیاسی، تبلیغی، فرهنگی وغیره تدوین و تهیه شود.

عضو شورای عالی حوزه های علمیه بیان داشت: نگاه ژرف به باز تاسیس حوزه علمیه و به دنبال آن شکل گیری انقلاب اسلامی و نظام اسلامی و امواجی که در ایران، جهان و دنیای معاصر رقم زد همچنین دستاوردهای داخلی و بین المللی آن از جمله مسائلی است که مورد توجه دبیرخانه همایش در سده دوم فعالیت حوزه علمیه به آن توجه شده است.

مدیر حوزه های علمیه تصریح کرد: در سده دوم فعالیت حوزه نگاه ما به بیانیه گام دوم، سند چشم انداز ۲۰ ساله نظام، سند ایرانی اسلامی الگوی پیشرفت که امسال ابلاغ خواهد شد با یک نگاه جامع به گذشته و آینده نگرانه و ژرف اندیشی، پیگیری و دنبال می شود./

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان «بازتاب خبر»ی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.