افزونه جلالی را نصب کنید. 21 محرم 1444 Thursday, 18 August , 2022 ساعت ×
کشتی گیران منتخب قم برای حضور در رقابت های انتخابی تیم ملی مشخص شدند
13 فروردین 1400 - 2:36
شناسه : 23929
1

قم – «بازتاب خبر» – رئیس هیات کشتی قم، با اشاره به برپایی اردوی یک ماه آماده‌سازی برای انتخاب کشتی گیران شاخص استان گفت: چهره‌های برتر کشتی آزاد استان جهت حضور در رقابت های انتخابی تیم ملی نوجوانان و جوانان مشخص شدند.

هادی علیایی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار «بازتاب خبر»، روند انتخاب کشتی گیران اعزامی قم به رقابت های انتخابی تیم ملی را مورد اشاره قرار داد و افزود: تعطیلی یکساله تمرینات کشتی و عدم اجازه برای برگزاری رقابتهای انتخابی، فرایند تشکیل تیم کشتی آزاد نوجوانان و جوانان استان را تغییر داد و برترین های رده های سنی نونهالان، نوجوانان و جوانان سال پیش برای برپایی اردوی آماده سازی فرا خوانده شدند.

رئیس هیات کشتی قم، ادامه داد: بعد از تشکیل جلسه‌های کمیته مربیان کشتی آزاد، تمرینات سنجش میزان آمادگی نفرات دعوت شده به اردوی آماده سازی به عنوان اولین گام معرفی تیم های های نوجوانان وجوانان استان قم از روز۱۴ اسفندماه ۹۹ زیر نظر کادر فنی تیم های کشتی آزاد شروع به کار کرد.

وی اظهار داشت: با پیگیری تمرینات در این اردو، بسیاری از نفرات دعوت شده طبق نظر مربیان حاضر در تمرینات از آمادگی لازم حضور در اردو برخوردار نبودند که به مرور این کشتی گیران از این فرایند کنار گذاشته شدند تا تمرینات به صورت متمرکزتری پیگیری و دنبال شود.

علیایی، سهمیه استان قم در رقابت‌های انتخابی تیم های ملی کشتی آزاد را پنج نفر اعلام کرد و گفت: به دلیل محدودیت در انتخاب کشتی گیران، شرط انتخاب براساس میزان آمادگی روحی و جسمی، فنی و تکنیکی، شرایط ایده ال برای حضور در همان رده سنی در سال آینده مورد نظر بوده که به صورت موشکافانه ای رصد و به اجرا گذاشته شد.

وی افزود: کشتی قم چهار اعزام در فروردین ماه به انتخابی تیم ملی در رده های سنی نوجوانان و جوانان و در رشته های آزاد و فرنگی دارد که افراد منتخب قم در رشته آزاد رده های نوجوانان و جوانان تاکنون نهایی شده‌است و به زودی کشتی گیران اعزامی در رشته فرنگی نیز نهایی می‌شوند.

علیایی با اعلام اسامی کشتی گیران نوجوانان و مربیان جهت معرفی به فدراسیون کشتی افزود: در وزن ۴۸ کیلوگرم، اصغر باقری؛ در وزن ۵۵ کیلوگرم ، رضا یاری؛ در وزن ۶۰ کیلوگرم، ابوالفضل قاضی لو؛ در وزن ۸۰ کیوگرم، محسن صمدی و در وزن ۹۲ کیلوگرم، سجاد بیگدلو به عنوان کشی گیران منتخب قم جهت حضور در رقابت های انتخابی تیم ملی کشتی آزاد نوجوانان هستند.

وی ادامه داد: در رده جوانان نیز حافظ رضایی در وزن ۵۷ کیلوگرم، مهدی احمدی در وزن ۶۵ کیلوگرم، امیرحسین همایی در وزن ۷۴ کیلوگرم، محمدجواد پوربابا در وزن ۸۶ گرم و رضا سنایی در وزن ۹۷ کیلوگرم به عنوان تیم منتخب کشتی آزاد قم برای رقابت های انتخابی تیم ملی انتخاب شدند.

انتخابی تیم ملی کشتی آزاد نوجوانان – رامسر ۱۷ لغایت ۱۹ فروردین ماه و انتخابی تیم ملی کشتی آزاد جوانان – تهران ۲۱ لغایت ۲۳ فروردین ماه است.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان «بازتاب خبر»ی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.