افزونه جلالی را نصب کنید. 21 محرم 1444 Thursday, 18 August , 2022 ساعت ×
مشکل اینجا است که دلالان در کشور ما کار راحت تری از تولید کنندگان دارند
13 فروردین 1400 - 2:14
شناسه : 23896
1

خطیب نماز جمعه قم گفت: رهبر معظم انقلاب بر اساس ارزیابی های انجام شده فرمودند که شعار سال گذشته تا حدودی انجام شد اما آنگونه باید در اقتصاد عمومی آثاری نداشته است؛ زیرا آثار آن باید در زندگی مردم نمایان شود که این امر رخ نداد و به همین علت دو مطلب کلیدی رفع موانع و پشتیبانی را به آن اضافه کردند.

آیت الله محمد سعیدی در خطبه اول، اولین نماز جمعه قم عنوان کرد: با توجه به تفسیر آیه ۳۳ سوره توبه، خداوند ماهیت دین اسلام را بر محور هدایت بشر و دفاع از حق ترسیم می کند و فراگیر شدن دین حق را وعده می دهد و از آنجا که دین اسلام بر مدار حق است به طور قهری و علی‌رغم موانع ایجاد شده توسط مستکبران عالم گیر خواهد شد.
وی با بیان اینکه پیام این آیه غلبه سیاسی، علمی، امنیتی، دفاعی، فرهنگی و تمدنی دین اسلام است، اظهارکرد: این غلبه بر مدار حقانیت، منطق  و برهان است و در عصر خودمان نیز شاهد زمینه های تحقق این وعده هستیم و دین اسلام در پنج قاره در حال گسترش است و تلاش های ستمگران و طاغوتیان نه تنها باعث خاموش شدن نور الهی نشده بلکه باعث رشد اسلام نیز شده است.
وی دراشاره به زمان تحقق این وعده الهی بیان کرد: زمان آن در روایات هنگام قیام حضرت مهدی(عج) دانسته شده است و در تفسیر مجمع البیان نیز در زیر همین آیه روایتی با همین مفهوم از امام باقر(ع) نقل شده است.
خطیب این هفته نماز جمعه قم در بیان سهم و وظیفه مسلمانان در تحقق این وعده الهی تصریح کرد: خداوند به عنوان یک ضابطه کلی در آیه ۱۱ سوره رعد فرمود که به راستی که خداوند تغییر نمی‌دهد آنچه که گروهی درآن هستند مگر آن که درون خود را تغییر دهند.
وی با اشاره به اینکه این وعده زمانی تحقق پیدا می کند که مسلمانان جهان در مقابل اهل فساد وبغی استوار بماند، ادامه داد: مسلمانان در هر عصری باید برای غلبه دین خدا بر اساس حجت، برهان و کسب اقتدار مادی و معنوی تلاش کنند.
آیت الله سعیدی در خطبه دوم با اشاره به اینکه نیمه شعبان مظهر امید به آینده و اصلاح نهایی به وسیله حضرت مهدی(عج) است، عنوان کرد: نیمه شعبان روزسربازان گمنام امام زمان(عج) که در امنیت نقش مهمی دارند، نیز می باشد، این مجموعه خواب راحت خود را حرام کردند که مردم در آسایش بمانند.
وی ادامه داد: لباس سربازی امام زمان(عج) را امام خمینی(ره) بر تن آنان کرده است و مدال مجاهدان خاموش را از رهبر معظم انقلاب دریافت کردند و این سربازان با این لباس و مدال اشدا علی الکفار و رحما بینهم هستند.
وی در رابطه با شعار سال بیان کرد : رهبر معظم انقلاب بر اساس ارزیابی های انجام شده فرمودند که شعار سال گذشته تا حدودی انجام شد اما آنگونه باید در اقتصاد عمومی آثاری نداشته است؛ زیرا  آثار آن باید در زندگی مردم نمایان شود که این امر رخ نداد و به همین علت دو مطلب کلیدی رفع موانع و پشتیبانی را به آن اضافه کردند.
وی افزود: تولید یک امر راهبردی است که تحقق آن وابسته به تحقق مقدمات آن است و پشتیبانی  اگر به صورت جامع و کامل مد نظر همه بخصوص مسئولین قرار می گرفت با وجود شرایط تحریم و کرونا با توجه به ظرفیت های کشور میتوانست منجر به جهش تولید شود اما سیاست های ارزی نادرست، کرونا و تحریم مانع تحقق شعار سال گذشته شد.
وی اظهار کرد: مجلس باید قوانین و آیین نامه های دست و پا گیر را کنار بزند تا تولید کنندگان به راحتی کار خود را انجام دهند؛ زیرا در کشور ما دلالی راحت تر از کار تولیدی است و شاید تولیدکنندگان نسبت به سرمایه و تلاش سود چندانی نبردند؛ اما بر اساس ایمان و عشق به تولید تلاش می کند.
وی با اشاره به اینکه قوه مجریه در راستای تحقق شعار سال مخاطب اصلی است؛ زیرا با اختیارات وسیع خود بار اداره کشور به عهده او است، ادامه داد: در امر تولید نباید فقط از تولید کننده حمایت کرد که مبدا تولیدکننده به خاطر این  حمایت همه جانبه محصولی با کیفیت بد تولید کند، بلکه بخشی از رونق تولید نیز مربوط به تولید کنندگان است.
خطیب نماز جمعه قم افزود: بر اساس منظومه فکر رهبرمعظم انقلاب راهبرد اصلی مقابله با تحریم ها و مقاوم سازی در مواجهه با این مشکل بی اثر کردن تحریم است که این راهبرد دو تاثیر مهم و هم زمان افزایش هزینه تحریم دشمن و افزایش توان ضربه پذیری را به همراه دارد.
وی ادامه داد: حفظ اتحاد و انسجام ملی، قوی شدن در همه زمینه ها، عدم اعتماد به  دشمن، بیشتر از آنکه به فکر رفع تحریم ها از طریق مذاکره باشیم به فکر خنثی کردن تحریم ها باشیم همچنین  روی کار آمدن دولت جوان انقلابی از را های بی اثر کردن تحریم ها است.

انتهای پیام

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان «بازتاب خبر»ی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.