افزونه جلالی را نصب کنید. 17 محرم 1444 Sunday, 14 August , 2022 ساعت ×
۱۲ فروردین روز از پای درآمدن دشمن است
11 فروردین 1400 - 17:42
شناسه : 23839
3

قم – «بازتاب خبر» – جامعه مدرسین حوزه علمیه باصدور بیانیه ای به مناسبت گرامیداشت روز جمهوری اسلامی آورده است: ۱۲ فروردین روز غلبه جنود الله بر جنود شیطان و روز از پای در آوردن دشمن و روز امامت امت و فتح و ظفر است.

به گزارش روز چهارشنبه «بازتاب خبر» روابط عمومی جامعه مدرسین در این بیانیه که به امضای آیت الله سید هاشم حسینی بوشهری رئیس شورای عالی جامعه مدرسین نیز رسیده آمده است: ۴۳ سال پیش کشور عزیزمان ایران، با امداد الهی و هدایت های فقیه آگاه به زمان و مدیر و مدبر،حکومتی مردمی و الهی را تحقق بخشید و انقلاب اسلامی را که در ۲۲ بهمن به پیروزی رسیده بود تکمیل کرد.

بیانیه ادامه یافته است: جامعه مدرسین حوزه علمیه قم،۱۲ فروردین سال ۱۳۵۸ را سرآغاز حیات حقیقی انقلاب اسلامی دانسته و درباره این عید ملی و مذهبی اعلام می دارد: حضور آگاهانه ملت شریف ایران بر اساس مکتب اسلام در عرصه های حکومتی، از ارزشمند ترین دارایی های نظام اسلامی ماست که مایه مباهات ملت های مسلمان و از عوامل امید بسیاری از آزادیخواهان جهان گشته است.

بیانیه حاکی است: بازخوانی حرکت اجتماعی و سیاسی مردم ایران که حکایت از بلوغ ایمانی و رشد سیاسی آنان در خلق حماسه ای ماندگار با حضور قریب به ۱۰۰ درصدی پای صندوق‌های رای داشت، در سال ۱۴۰۰ که انتخابات های متعددی را در خود جای داده است، از اهمیت بالایی برخوردار است و نکات کلیدی را برای ملت شریف ایران ارمغان می دهد.

بیانیه می افزاید: حضور حداکثری پای صندوق‌های رای، علاوه بر ایجاد همبستگی اجتماعی، بیشتر از گذشته امید معاندان نظام اسلامی را محو و نابود می کند، گذشت بیش از چهاردهه از تحقق نظام اسلامی در ایران و پیمودن فرازها و نشیب های این مسیر، ملت شریف ایران را به این باور رسانده است که جمهوریت در این نظام، به معنای واقعی کلمه وجود دارد و بر این اساس، اهمیت ملاک‌ها و معیارهای لازم جهت انتخاب عالی ترین مقام اجرایی کشور، دو چندان است و بقای نظام اسلامی و نیل به شعارها و اهداف انقلاب اسلامی به انتخاب درست بستگی دارد.

در ادامه بیانیه خاطرنشان شده است: نامگذاری سال جاری به نام تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها حاکی از آن است که ملت شریف ایران از عرصه های ایجاد نظام و مشارکت های سیاسی، فرهنگی و نظامی به خوبی گذر کرده و با توجه و تمرکز بر داشته‌ها در عرصه اقتصادی و رفع موانع این مسیر، شرایط پیشرفت همراه با عدالت نظام اسلامی را می‌بایست فراهم آورد.

بیانیه ادامه یافته است: مردم همیشه در صحنه ایران اسلامی به خوبی نشان داده‌اند که در زمان های حساس و لازم از انقلاب اسلامی حمایت می کنند، شکرانه این نعمت از سوی زمامداران امور کشور این است که شرایط زندگی مناسب و در شان شهروندان جامعه اسلامی ایران را فراهم آورند و از هرگونه تبعیض و بی‌عدالتی دوری جویند.

همچنین در بخش دیگری از این بیانیه تصریح شده است: راهبرد دشمن در سال جاری و با توجه به شرایط جهانی و منطقه‌ای ایجاد یاس و ناامیدی به ویژه از طریق فضای مجازی است از این رو از مسئولین ذیربط می‌خواهیم با توجه به مسئولیت قانونی و عرفیشان در چارچوب شرع مقدس اسلام و قانون اساسی، ولنگاری در عرصه فضای مجازی و رسانه‌ای را در جهت حفظ و تامین منافع ملت شریف ایران، به حداقل رسانده و در سریعترین وقت ممکن شرایط استفاده از اینترنت ملی را برای هم میهنان عزیزمان فراهم آورند.

در خاتمه بیانیه یادآور شده است: از تمامی کسانی که قصد شرکت در انتخابات و قبول مسئولیت های مختلف را دارند می‌خواهیم اولا بر اساس تکلیف عمل نمایند ثانیاا به زوایا و شرایط مسئولیت آگاهی یابند، ثالثا کلام امام راحل و رهبر معظم انقلاب را در این عرصه، سرلوحه فعالیت های خویش قرار دهند.

در روز ۱۲ فروردین سال ۵۸ نتیجه همه‌پرسی رای به نظام جمهوری اسلامی که با رای آری بیش از ۹۸ درصد مردم همراه بود اعلام شد و از آن زمان به بعد این روز به نام روز جمهوری اسلامی نام گرفت.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان «بازتاب خبر»ی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.