افزونه جلالی را نصب کنید. 21 محرم 1444 Thursday, 18 August , 2022 ساعت ×
شهر‌های جدید قرمز و نارنجی؛ ۶ شهر تعطیل شدند
10 فروردین 1400 - 7:16
شناسه : 23777
2

وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی شهر‌های جدید قرمز و نارنجی را اعلام کرد.

محدودیت کرونایی
 

در جدید‌ترین به روز رسانی تعداد شهر‌های نارنجی و قرمز کشور افزایش یافت مسئولان دانشگاه پزشکی در برخی استان‌ها هشدار می‌دهند اگر پروتکل‌ها رعایت نشود احتمالا اکثر شهر‌ها در وضعیت نارنجی و قرمز قرار می‌گیرند.

بر اساس گزارش ‌های رسمی کشور در ۲۴ ساعت گذشته شش شهر به شمار تعداد شهر‌های قرمز و نارنجی اضافه شده است اراک و ساوه در استان مرکزی نارنجی شده اند.

شهر‌های جدید قرمز و نارنجی

رنگ شهر‌ها در استان ایلام و کرمانشاه

در استان ایلام نیز شهر چرداول، نارنجی شده، اما دهلران و آبدانان قرمز شده است. در کرمانشاه نیز شهرستان کرمانشاه به حالت نارنجی در آمد. در این استان شهرستان‌های اسلام آبادغرب و گیلانغرب نیز همچنان به ترتیب در وضعیت قرمز و نارنجی قرار دارند.

مشاغل تعطیل

محدودیت‌ها در شهر‌های با رنگ نارنجی و قرمز

در وضعیت نارنجی و قرمز علاوه بر محدودیت تردد برخی مشاغل نیز تعطیل می‌شوند. در شهر‌های با رنگ نارنجی یا پرخطر سطح شغلی سه و چهار تعطیل است و در وضعیت قرمز یا خیلی پرخطر نیز همه مشاغل به جز موارد ضروری سطح یک تعطیل خواهد بود.
 
همچنین خروج خودرو‌های بومی از شهرستان‌های نارنجی و قرمز و ورود خودرو‌های غیربومی به شهرستان‌های نارنجی و قرمز ممنوع خواهد بود. بر اساس آخرین مصوبه ستاد ملی مبارزه با کرونا با توجه به تغییر ساعتی که از اول فروردین ایجاد شد؛ شروع محدودیت تردد‌های شبانه از ساعت ۲۱ به ساعت ۲۲ تغییر کرد.
 
یعنی شروع محدودیت‌ها از ساعت ۱۰ شب و خاتمه آن ساعت ۳ بامداد خواهد بود و این محدودیت شامل همه شهر‌های آبی، زرد، نارنجی و قرمز در سطح کشور می‌شود. خودرو‌هایی که از این قانون تخطی کنند مشمول جریمه ۲۰۰ هزار تومانی می‌شوند.

مشاغل تعطیل

نحوه تردد بین تهران و کرج

با توجه به شرایط ویژه‌ای که تهران و کرج دارند این دو شهر مثل قبل یکپارچه در نظر گرفته شده اند بنابراین تردد بین تهران و کرج مانعی ندارد. پلیس اعلام کرد: کسانی در تهران ساکن یا شاغل هستند و خودروهایشان پلاک غیربومی دارند، اما اکنون در خارج از تهران هستند برای برگشت به این شهر می‌توانند سند و یا مدرکی دال بر اشتغال و اسکان در این شهر نشان دهند و وارد شهر شوند.
جریمه شکستن محدودیت تردد

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان «بازتاب خبر»ی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.