افزونه جلالی را نصب کنید. 11 محرم 1444 Monday, 8 August , 2022 ساعت ×
آمار فوتی‌های کرونا، امروز ۱۴۰۰/۰۱/۰۹
09 فروردین 1400 - 15:16
شناسه : 23767
2

امروز ۹ فروردین ماه ۱۴۰۰، متأسفانه ۸۱ نفر از هموطنانمان بر اثر کرونا جان خود را ازدست دادند و آمار فوتی‌های کرونا در ایران به ۶۲ هزار و ۴۷۸ نفر رسید.

سیما سادات لاری
 
«بازتاب خبر»| سخنگوی وزارت بهداشت آمار فوتی‌های کرونا را برای امروز ۹ فروردین ۱۴۰۰ طی ۲۴ ساعت گذشته ۸۱ نفر اعلام کرد. بر این اساس تعداد جانباختگان در مجموع به ۶۲ هزار و ۴۷۸ نفر رسید.

لاری گفت: از دیروز تا امروز و بر اساس معیار‌های قطعی تشخیصی، ۹ هزار و ۳۱۰ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که یک هزار و ۱۵۷ نفر از آن‌ها بستری شدند.

وی افزود: مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به یک میلیون و ۸۶۴ هزار و ۹۸۴ نفر رسید. لاری ادامه داد: خوشبختانه تا کنون یک میلیون و ۶۰۰ هزار و ۴۸۸ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده اند.

به گزارش «بازتاب خبر»؛ وی افزود: سه هزار و ۹۴۰ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌ها تحت مراقبت قرار دارند. سخنگوی وزارت بهداشت در ادامه اظهارکرد: تا کنون ۱۲ میلیون و ۶۸۲ هزار و ۹۶۸ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

وی افزود: در حال حاضر ۲۳ شهرستان قرمز و ۴۴ شهرستان نارنجی هستند و بر اساس مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا مسافرت “از” و “به” شهر‌های با وضعیت قرمز و نارنجی، ممنوع است. لاری گفت: همچنین ۲۸۷ شهرستان در وضعیت زرد و ۹۴ شهرستان در وضعیت آبی قرار دارند.

آمار جهانی کرونا

طبق آخرین آمار‌های جهانی ابتلاء به ویروس کرونا، طی ۲۴ ساعت گذشته با افزایش ۴۸۶ هزار و ۷۲۴ نفری تعداد مبتلایان به این ویروس تاکنون به ۱۲۷ میلیون و ۷۷۱ هزار و ۳۰۲ نفر رسیده است.

فوتی‌های ناشی از کرونا در جهان با رشد ۶ هزار و ۷۹۹ نفری در یک روز به تعداد ۲ میلیون و ۷۹۶ هزار و ۱۳۹ نفر رسیده است. آمار بهبود یافتگان نیز به ۱۰۲ میلیون و ۹۶۴ هزار و ۵۸۲ نفر رسیده است.

آمار ۱۰ کشور اول فوتی‌های ناشی از کرونا به شرح زیر است؛ اعداد داخل پرانتز تعداد فوتی‌های جدید هر کشور است.

۱. آمریکا ۵۶۲ هزار و ۵۲۶ نفر (۵۱۰ نفر)

۲. برزیل ۳۱۲ هزار و ۲۹۹ نفر (هزار و ۶۰۵ نفر)

۳. مکزیک ۲۰۱ هزار و ۶۲۳ نفر (۱۹۴ نفر)

۴. هند ۱۶۱ هزار و ۸۸۱ نفر (۲۹۵ نفر)

۵. بریتانیا ۱۲۶ هزار و ۵۹۲ نفر (۱۹ نفر)

۶. ایتالیا ۱۰۷ هزار و ۹۳۳ نفر (۲۹۷ نفر)

۷. روسیه ۹۷ هزار و ۷۴۰ نفر (۳۳۶ نفر)

۸. فرانسه ۹۴ هزار و ۵۹۶ نفر (۱۳۱ نفر)

۹. آلمان ۷۶ هزار و ۴۶۸ نفر (۶۴ نفر)

۱۰. اسپانیا ۷۵ هزار و ۱۰ نفر (فاقد آمار اعلامی جدید)

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان «بازتاب خبر»ی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.