افزونه جلالی را نصب کنید. 11 محرم 1444 Monday, 8 August , 2022 ساعت ×
پرداخت تسهیلات برای ساخت ۱۰۰۰ واحد مسکن تا افتتاح طرح‌های تولیدی درقم
07 فروردین 1400 - 17:43
شناسه : 23682
1

قم – «بازتاب خبر»- پرداخت تسهیلات برای ساخت یکهزار واحد مسکن ، برخورداری ۹۶درصد روستاهای قم از آب شرب پایدار، افتتاح ۴۳۴ واحد تولیدی طی دو سال در قم و بهره برداری از پنج طرح تولیدی در منطقه سلفچگان از اخبار هفته گذشته قم است.

مراسم تحویل سال ۱۴۰۰ در حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه(س)،راه اندازی آزمایشگاه تشخیص مولکولی کرونا ، تعطیلی  هشت مرکز بازی‌های رایانه‌ای، الکترونیکی شدن ۹ استعلام بین دستگاه‌های اجرایی ،مجوز اقامت برای اتباع خارجی فعال اقتصادی ، بازگشایی بوستان های قم فقط برای تفریح ، حضور فرنگی کار قم در مسابقات کشتی قهرمانی آسیا ،  انجام جراحی موفقیت‌آمیز آنوریسم مغزی و ممنوعیت توزیع مرغ گرم خارج از شبکه توزیع از دیگر اخبار هفته گذشته قم است.

پرداخت تسهیلات برای احداث ۱۰۰۰ واحدمسکن در قم

مدیرکل امور شهری و شوراهای استانداری قم، با اشاره به تفاهم نامه سه جانبه برای احداث یکهزار واحد مسکن برای محرومان در شهرهای اقماری قم گفت: پرداخت تسهیلات این طرح به خوبی درحال انجام است و تاکنون ۴۴۰ تن به بانک معرفی و ۲۸۰ تن نیز موفق به دریافت تسهیلات شده‌اند.

ابراهیم ملکی هفته گذشته  درگفت و گو با خبرنگار «بازتاب خبر»، افزود: این تفاهم نامه میان استانداری، بنیاد مسکن و سازمان برنامه و بودجه، تیرماه سال جاری با حضور محمدباقر نوبخت رییس سازمان برنامه‌ و بودجه کشور به امضا رسید که تاکنون۶۸۰ تن در این طرح ثبت نام کرده‌اند.

وی ادامه داد: پروانه احداث این ساختمان‌ها به صورت رایگان صادر و مجوز نظام مهندسی آنها نیز با ۵۰ درصد تخفیف انجام می‌شود.

بهره برداری از پنج طرح تولیدی در منطقه اقتصادی سلفچگان

در راستای تحقق شعار «تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها» طی آیینی پنج طرح تولیدی با حضور ویدئوکنفرانسی رییس جمهوری روز پنجشنبه هفته گذشته در منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان قم به بهره برداری رسید.

در این آیین پنج طرح تولیدی با سرمایه‌گذاری ۴۸۰ میلیارد ریال و ۳۶۰ هزار یورو و ایجاد اشتغال برای ۱۸۰ تن افتتاح شد.
این طرح ها شامل واحدهای صنعتی تولید کننده دستگاه‌های الکترونیک، لوازم و ابزار آلات، خوراک دام، طیور و آبزیان، تولید البسه شامل لباس فرم و تولید انواع کیک و بیسکوییت است.
منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان در ۵۰ کیلومتری قم در زمینی به مساحت ۲۰۰۰ هکتار در سال ۱۳۷۶ به تصویب هیات وزیران رسید.

 افتتاح ۴۳۴ واحد تولیدی طی دو سال در قم

استاندار قم گفت: طی دو سال گذشته بر اساس راهبرد اقتصاد مقاومتی و جهش تولید ۴۳۴ واحد تولیدی در استان به بهره رسید و یا فاز توسعه آن‌ها به اجرا درآمد.

بهرام سرمست  هفته گذشته  در آیین بهره برداری از پنج طرح تولیدی در منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان که با حضور ویدئو کنفرانسی رییس جمهوری در سالن کرامت استانداری برگزار شد، بیان کرد: تولیدکنندگان استان با وجود شرایط سخت تحریم و شیوع کرونا در عرصه‌ تولید و اشتغال حماسه آفریدند و برای توسعه اقتصادی قم، با همه توان در صحنه حاضر شدند.

وی افزود: هدفگذاری ما این بود که در قم هیچ واحد تولیدی تعطیل نشده و هیچ کارگری بیکار نشود و در کنار آن طرح‌های توسعه‌ای صنایع نیز ادامه یابد.

تعطیلی هشت مرکز بازی‌های رایانه‌ای درقم 

هشت مرکز بازی‌های رایانه‌ای با توجه به رنگ بندی کرونایی در قم توسط بازرسان مرکز بهداشت این استان تعطیل شد.

روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی قم اعلام کرد، با توجه به تغییر رنگ کرونایی قم از رنگ آبی به زرد و لزوم رعایت پروتکل‌های مربوط به شرایط زرد کرونایی فعالیت این تعداد مرکز بازی‌های رایانه ای روز گذشته توسط بازرسان مرکز بهداشت استان ممنوع شد.

بر اساس این گزارش چهار مرکز بازی‌های رایانه‌ای نیز روز قبل تعطیل و از ادامه فعالیت آنها جلوگیری به‌عمل آمد.

این گزارش حاکیست: با توجه به تعطیلی مدارس متاسفانه مراکز بازی های رایانه ای به یکی از مراکز تجمع دانش آموزان تبدیل شده اند که لازم است خانواده ها در راستای پیشگیری از ابتلا فرزندان خود به کرونا توجه بیشتری به حضور آنان در مراکز تجمعی بویژه مراکز بازی‌های رایانه ای داشته باشند.

۹ استعلام بین دستگاه‌های اجرایی قم الکترونیکی است

مدیر فناوری اطلاعات، امنیت مجازی و شبکه دولت استانداری قم گفت: در حال حاضر ۹ استعلام بین دستگاهی در این استان الکترونیکی صورت می‌گیرد و استعلام‌های امور اراضی، ثبت‌احوال، سوابق حاکمیتی و مالکیت مسکن بیشترین استفاده را دارد.

اکرم روح‌پرور در گفت‌وگو با خبرنگار «بازتاب خبر»،‌ افزود: اصلاح و الکترونیکی نمودن فرآیندهای بین دستگاهی در استان از سال ۹۴ با همکاری سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی و ادارات مرتبط استان شروع و در این زمینه سامانه استعلامات بین دستگاهی بر روی شبکه دولت در سال ۹۶ راه‌اندازی شد.

 برگزاری آیین تحویل سال ۱۴۰۰ در حرم مطهر حضرت معصومه(س) 

 آیین تحویل سال ۱۴۰۰ روز شنبه هفته گذشته به صورت مجازی در شبستان امام (ره) حرم مطهر حضرت معصومه (س) برگزار شد.

آیین تحویل سال جدید در حرم مطهر حضرت معصومه(س)‌ به دلیل مسائل بهداشتی  و رعایت پروتکلهای بهداشتی به صورت محدود برگزار و مردم و زائران حاضر در این مراسم دعای تحویل سال را زمزمه کردند. 

در پایان این آیین که با نقاره زنی خادمان حرم بانوی کرامت در صحن امام رضا (ع) این مکان مقدس همراه بود، پیام نوروزی رهبر معظم انقلاب اسلامی  پخش شد.

انجام جراحی موفقیت‌آمیز آنوریسم مغزی در قم

 دانشگاه علوم پزشکی قم در اطلاعیه‌ای از جراحی موفق آنوریسم مغزی شریان قدامی A-com که یک جراحی پیچیده و نادر است در نخستین روز از سال ۱۴۰۰ در مجتمع خیرین سلامت (بیمارستان نکویی فرقانی) قم خبر داد.

 در این اطلاعیه، آمده است: این عمل پیچیده که پنج ساعت به طول انجامید بر روی آقایی پنجاه ساله انجام گرفت که به دنبال سردرد شدید و کاهش سطح هوشیاری به اورژانس بیمارستان مراجعه کرده که بعد از اقدامات اولیه برای بیمار CT  آنژیوگرافی عروق مغز و MRA انجام گرفت.

۹۶ درصد روستاهای قم از آب شرب پایدار برخوردار شدند

مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری قم گفت: با بهسازی و نوسازی وضعیت آبرسانی به ۱۷ روستای قم در سال گذشته، ۹۶ درصد جمعیت مناطق روستایی این استان از آب شرب پایدار برخوردار شدند.

سجاد چهرگانی هفته گذشته در گفت و گو با خبرنگار «بازتاب خبر»، تامین آب شرب پایدار روستایی را یکی از اولویت های اصلی این استان دانست و افزود: به منظور تامین آب شرب پایدار و آبرسانی به روستاهای قم، اقدام های خوبی در سال ۱۳۹۹ در این استان انجام شد که در این راستا تامین آب ۱۷ روستا بهسازی و نوسازی شد.

وی با بیان اینکه میانگین جهانی دسترسی روستاها به آب پایدار ۵۳ درصد است، افزود: این آمار در ایران ۸۲ درصد و در استان قم نیز هم اکنون ۹۶ درصد است.

صدور مجوز اقامت برای اتباع فعال اقتصادی درقم 

 مدیرکل اتباع و مهاجرین خارجی قم گفت: هر کدام از اتباع و مهاجرین خارجی که ۲۵۰ هزار دلار سرمایه وارد این استان کند و در فعالیت اقتصادی سهیم شود مجوز اقامت ۳ تا ۵ سال دریافت می کند.

عباس شیرمحمدی  در گفت و گو با خبرنگار «بازتاب خبر»، افزود: از آذرماه سال ۹۹ مقدمات سکونت فعالان اقتصادی اتباع در قم آغاز شده و تاکنون برای ۲۶ سرمایه گذار خارجی مجوز سکونت صادر شده است.

وی ادامه داد: برای ایجاد رغبت بیشتر برای سرمایه گذاری خارجی در استان قم تلاش می شود حجم آورده سرمایه اتباع خارجی مانند بسیاری از کشورها از ۲۵۰ هزار دلار به ۱۰۰ هزار دلار کاهش یابد.

بازگشایی بوستان‌های شهر قم فقط برای تفریح 

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم با تاکید بر ممنوعیت اسکان مسافران در بوستان‌های سطح شهر گفت: زائران، مسافران و همشهریان تنها برای تفریح می‌توانند از ظرفیت بوستان‌ها استفاده کنند.

پیام جوادیان با اشاره به‌ اینکه در شرایط فعلی بسیاری از ظرفیت‌های اسکان در قم وجود ندارد اظهار داشت: اسکان در مدارس و اماکن مسقف در تعطیلات سال جدید امکان پذیر نیست.

وی  با تاکید بر ضرورت همکاری مسافران نوروزی با شرایط ایجادشده بیان داشت: امسال فقط هتل‌ها، مهمان‌پذیرها و مسافرخانه‌ها با ظرفیت کم در مدار موضوع اسکان قرار دارند.

 حضور کشتی گیر فرنگی کار قم در مسابقات قهرمانی آسیا

 رئیس هیات کشتی قم گفت: مهدی ابراهیمی در مسابقات کشتی فرنگی قهرمانی بزرگسالان آسیا در آلماتی قزاقستان با رقبای خود سرشاخ می شود.

هادی علیایی هفته گذشته در گفت و گو با خبرنگار «بازتاب خبر»، با بیان اینکه ابراهیمی با کشتی‌های خوب و حفظ سطح فنی خود توانسته اعتماد کادر فنی تیم ملی کشتی را کسب کند افزود: این کشتی گیر پر افتخار قمی تاکنون مدال‌های مختلف در رقابت های ملی، بین المللی و جهانی کسب کرده است.

وی ادامه داد: این رقابت‌ها طی روزهای ۲۳ الی ۲۸ فروردین ماه سال ۱۴۰۰ برگزار و ابراهیمی با دوبنده وزن ۸۲ کیلوگرم تیم ملی تحت رهبری محمد بنا با رقبای خود دیدار می کند.

راه اندازی آزمایشگاه تشخیص مولکولی کرونا در قم

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم، با اشاره به اقدام‌های صورت گرفته برای تشخیص سریع کرونا در این استان گفت: در روزهای پایانی سال ۹۹، آزمایشگاه تشخیص مولکولی کرونا در این استان راه اندازی شد.

محمدرضا قدیر در اولین جلسه ستاد مقابله با کرونا مرکز بهداشت، افزود: علاوه بر راه اندازی آزمایشگاه تشخیص مولکولی کرونا، بهره برداری از تولید کیت های تشخیص کرونای انگلیسی در آینده نزدیک در نقش مهمی در کنترل این بیماری دارد.

وی ادامه داد: با آغاز توزیع گسترده واکسن ایرانی در ماه های آینده، باید از هم اکنون تمهیدات لازم از نظر امکانات، تجهیزات و نیروی انسانی اندیشیده شود و این امر یک پروژه ملی است که همه باید با حوزه بهداشت مشارکت و همکاری لازم را داشته باشند.

ممنوعیت توزیع مرغ گرم خارج از شبکه توزیع 

فرماندار و رئیس کمیسیون هماهنگی امور تعزیرات حکومتی شهرستان قم گفت: توزیع مرغ گرم خارج از شبکه توزیع با قیمت بالاتر از نرخ مصوب کمیسیون تنظیم بازار ممنوع است و با متخلفین برابر قانون برخورد خواهد شد.

مرتضی حیدری  هفته گذشته در بازدید سه ساعته از کشتارگاه مرغ این استان در گفت و گویی با تاکید بر ضرورت تشدید نظارت‌ها برای کنترل بازار مرغ افزود: مجموعه های بازرسی و نظارتی استان باید دقت بیشتری در نحوه توزیع مرغ داشته باشند.

وی تاکید کرد:هرگونه گزارش پیرامون وقوع تخلف در همه فرآیند تولید، نگهداری، حمل و نقل و توزیع در سطح استان باید در اسرع وقت پیگیری شود.

پیشتازی قم در اجرای طرح ملی مسکن در کشور

 مدیرکل امور فنی استاندای قم، با بیان اینکه این استان اولین استانی کشور است که کلنگ طرح اقدام ملی مسکن را زده است گفت: هم اکنون این طرح دارای پیشرفت فیزیکی زیادی است.

مرتضی رحمان نیا در گفت و گو با خبرنگار «بازتاب خبر»، با تاکید بر اینکه طرح اقدام ملی مسکن در این استان با سرعت بالایی همراه است، افزود: قم در حوزه تایید متقاضیان، واریز وجه و تامین زمین در طرح اقدام ملی جز استان‌های پیشتاز و پیشرو به شمار می آید.

وی ادامه داد: هم اکنون مراحل ساخت سه مجتمع زیتون ۶، ۷ و ۸ در منطقه پردیسان قم آغاز شده است و مراحل آماده سازی زمین های این طرح نیز توسط ماشین آلات سنگین در حال انجام است.

مدیرکل امور فنی استاندای قم، افزود: احداث ۱۸۰ واحد مسکونی با زیربنای ۱۰ هزار و ۹۵۳ مترمربع در قالب طرح زیتون۶ توسط بنیاد مسکن با سرعت قابل قبول در حال انجام است.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان «بازتاب خبر»ی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.