افزونه جلالی را نصب کنید. 21 محرم 1444 Thursday, 18 August , 2022 ساعت ×
عزم شیمیدری‌ها برای صعود به نیمه نهایی لیگ برتر بسکتبال
06 فروردین 1400 - 11:56
شناسه : 23632
5

تیم بسکتبال شیمیدر قم در نخستین گام از مرحله یک چهارم نهایی رقابت‌های لیگ برتر بسکتبال مردان ایران عصر جمعه برابر تیم اکسون تهران صف‌آرایی می‌کنند.

به گزارش «بازتاب خبر» از قم، دیدارهای مرحله یک چهارم نهایی رقابت‌های فصل ۱۴۰۰ – ۱۳۹۹ لیگ برتر بسکتبال مردان باشگاه‌های کشور از امروز در حالی آغاز می‌شود که شیمیدر قم باید در دیدار حساس این مرحله به مصاف تیم اکسون تهران برود.

شاگردان مصطفی هاشمی از مرحله مقدماتی این رقابت‌ها با کسب ۱۲ برد، دو باخت و ۲۶ امتیاز به مرحله پلی‌آف رسیدند و در گام نخست این مرحله دو دیدار متوالی برابر تیم خانه بسکتبال خوزستان را ابتدا ۱۰۹ بر ۶۶ و سپس ۱۱۷ بر ۵۹ بردند تا به یک چهارم نهایی برسند.

 

جدال شیمیدر با اکسون تهران 

حالا موعد رویارویی شیمیدر قم با اکسون تهران در مرحله دوم پلی‌آف رسیده است، نخستین بازی این دو تیم از ساعت ۱۸ عصر جمعه ۶ فروردین ماه در سالن بسکتبال آزادی برگزار می‌شود و مسابقه دوم نیز روز یکشنبه هشتم فروردین به انجام خواهد رسید، ضمن اینکه دو تیم در صورت نیاز به بازی سوم روز سه‌شنبه دهم فروردین برابر یکدیگر صف‌آرایی خواهند کرد.

در آستانه این دیدار حساس کادر فنی و بازیکنان تیم بسکتبال شیمیدر قم با روحیه و انگیزه بالا صحبت از آمادگی تیم‌شان برای مصاف با اکسون و عبور از این مرحله کردند، تیمی که در صورت برتری در این مرحله باید در نیمه نهایی به مصاف تیم شهرداری گرگان برود.

 

عسگری‌نژاد: باید هماهنگ برویم برای قهرمانی

علی‌ عسگری‌نژاد در آستانه بازی‌های شیمیدر قم در مرحله دوم پلی‌آف لیگ برتر بسکتبال باشگاه‌های کشور گفت:‌ حالا که آمده‌ایم در مرحله پلی‌آف حساسیت بازی‌ها خیلی بیشتر شده و دیگر فرصت بی‌دقتی نداریم و باید خیلی هماهنگ‌تر و بهتر برویم برای مرحله‌های بعد و انشاءالله که برویم برای قهرمانی امسال.

 

قازاری: روز به روز داریم پیشرفت می‌کنیم

میرو قازاری در خصوص وضعیت شیمیدر و پلی‌آف رقابت‌های لیگ برتر بسکتبال گفت: ابتدا خسته نباشید می‌گویم به کل کادر و بازیکنان‏ تیم‏ دست‌شان درد نکند‏،‏‏ خدا را شکر مرحله اول بازی‌های پلی‌آف را توانستیم به خوبی پشت‌سر بگذاریم،‏ امیدوارم همین جور پرقدرت روز به روز برسیم به جایگاهی که خودمان را برای آن آماده‌ کرده‌ایم.

وی با اشاره به شرایط تیمش در آستانه بازی دوم پلی‌آف، عنوان کرد: تمرینات تیم‌مان خیلی خوب است و روز به روز داریم پیشرفت می‌کنیم و وضعیت‌مان بهتر می‌شود، امیدوارم بیشتر پیشرفت کنیم، ما کاملا آماده‌ایم برای بازی‌های سخت‌تر، بازی با خانه بسکتبال خوزستان نسبت به بازی‌های قبل و آینده راحت‌تر بود ولی هر بازی سخت خاص خودش را دارد، با این حال ما داریم آماده‌ می‌شویم برای بازی‌ها سخت‌تر و دلم خیلی روشن است که نتیجه خیلی بهتری در آینده می‌گیریم.

 

طاهری: برای بازی با اکسون آماده شده‌ایم

مرتضی طاهری راجع به ادامه رقابت‌های لیگ برتر بسکتبال و رویارویی با تیم اکسون تهران گفت: با توجه به روند خیلی خوبی که داریم و تمرینات تیم که منظم است، روز به روز داریم پیشرفت می‌کنیم، بعد از استراحتی که داشتیم و تمریناتی که انجام دادیم برای این بازی آماده شده‌ایم.

 

اسماعیلی: امیدوارم اتفاقات خوبی برای شیمیدر رقم بخورد

مهدی اسماعیلی بازیکن باتجربه تیم بسکتبال شیمیدر قم گفت: پلی‌آف یک شرایط کاملا جدا نسبت به مرحله مقدماتی دارد و با بازی‌های قبل فرق می‌کند و حساسیت‌های خودش را دارد ولی ما عزم‌مان را جزم کرده‌ایم و همانگونه که دیدید با قدرت شروع کردیم و با قدرت هم ادامه می‌دهیم.

وی با بیان اینکه فرقی بین بازیکنان داخل زمین و نیمکت‌ شیمیدر وجود ندارد و همه یکدل هستیم که به هدف‌مان برسیم، تصریح کرد: امیدوارم اتفاقات خوبی برای شیمیدر رقم بخورد و تمام سعی و تلاشم را می‌کنم که آنچه مد نظر باشگاه و بازیکنان است اتفاق بیافتد.

 

صمدی: ما برای قهرمانی می‌جنگیم

احسان صمدی با اشاره به بازی‌های پلی‌آف لیگ برتر بسکتبال گفت:‌ هر بازی سختی‌های خودش را دارد، دو بازی با خانه بسکتبال خوزستان را خوب بردیم و اکنون برای بازی مرحله بعد آماده شده‌ایم، ما برای قهرمانی می‌جنگیم و انشاءالله مرحله به مرحله پیش می‌رویم تا به این هدف برسیم.

 

خواجه‌زاده: پلی‌آف را با قدرت ادامه می‌دهیم

نوید خواجه‌زاده بازیکن تیم شیمیدر گفت: ما خیلی دوست داشتیم که مرحله حذفی را با قدرت شروع کنیم که خوشبتانه با توجه به بازی خوب بچه‌ها و نمایش خوبی که ارائه دادند اینگونه شد، نگاه ما به مرحله قبل و این بازی که پیش‌رو داریم رسیدن به هدف بزرگ یعنی قهرمانی است که با تمام توان و تلاش دوست داریم به آن برسیم.

 

دریایی: با جدیت می‌رویم که پیروز میدان باشیم

علی دریایی بازیکن جوان تیم شیمیدر گفت: ابتدا باید خسته نباشید بگویم به همه اعضای شیمیدر، کادر فنی و به ویژه بازیکنان تیم که با صد در صد توان و تمرکز در پلی‌آف اول خدا را شکر توانستیم پیروز میدان شویم، طبعا هرگز بازی راحتی در پلی‌آف نداریم و باید بجنگیم چون تمام بازی‌های پلی‌آف حساس و خطرناک است و ما با صد در صد توان و جدیت انشاالله می‌رویم که در بازی‌های آتی هم پیروز میدان باشیم.

 

رولند: تیم ما هدف بزرگی دارد

رولند بازیکن امریکایی – بلغاری تیم شیمیدر قم گفت: تیم ما هدف بزرگی دارد و برای همین به این تیم اضافه شدم و امیدوارم بتوانم قدم به قدم با شرایط تیم آشنا شده و با کمک همدیگر به هدف‌مان دست پیدا کنیم، مرحله اول پلی‌آف موقعیت خوبی برای من بود که بتوانیم با بقیه بچه‌های تیم بازی کنم و هماهنگ شوم چون می‌دانم که مرحله به مرحله بازی‌های ما سخت‌تر می‌شود.

 

هاشمی: بازی سختی در پیش داریم

سرمربی تیم بسکتبال شیمیدر قم گفت: در هر دو بازی پلی‌آف اول بازی سختی داشتیم و تیم خانه بسکتبال خوزستان با دویدن زیاد خود ما را تحت فشار قرار دارد و ما را برای بردن به تلاش زیاد وادار کرد، به نظر من بازیکنان ما هم به خوبی این کار را انجام دادند.

وی با تاکید بر اینکه نباید به نتایج پلی‌آف اول نگاه کنید، راجع به اکسون حریف آینده تیمش بیان کرد: بازی سختی برای هر دو تیم خواهد بود‏، به همین دلیل سعی کردیم در تمرینات پیش از این بازی کیفیت‌مان را ارتقاء دهیم تا با مشکلی مواجه نشویم، ضمن اینکه برای بازی‌های بعد باید دفاع بهتری داشته باشیم.

سرمربی تیم بسکتبال شیمیدُر قم در ادامه به برتری تیمش در بازی بزرگ هفته پایانی مرحله مقدماتی برابر مهرام و برتری شیمیدر در این دیدار نیز اشاره و عنوان کرد: فکر می‌کنم این برد را باید فقط به بازیکنان شیمیدُر اخصاص بدهیم که شایستگی‌شان را خیلی بیشتر نشان دادند و ثابت کردند که تیم لایقی هستند.

هاشمی تصریح کرد: بازیکنان شیمیدُر نشان دادند که تا آخر پیگیر هستند، صرف‌نظر از برد و باخت که ذات ورزش است به این بازیکنان افتخار می‌کنیم، البته باید از این جوّ هیجانی بیرون بیاییم، چون بازی‌های پلی‌آف را داریم و باید برای بازی که در پیش داریم و خیلی سخت است آماده شویم.

انتهای پیام / ۷۸۰۰۲


ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان «بازتاب خبر»ی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.