افزونه جلالی را نصب کنید. 21 محرم 1444 Thursday, 18 August , 2022 ساعت ×
۹۶ درصد روستاهای قم از آب شرب پایدار برخوردار شدند
02 فروردین 1400 - 17:42
شناسه : 23473
2

قم – «بازتاب خبر» – مدیر کل امور روستایی و شوراهای استانداری قم گفت: با بهسازی و نوسازی وضعیت آبرسانی به ۱۷ روستای قم در سال گذشته، ۹۶ درصد جمعیت مناطق روستایی این استان از آب شرب پایدار برخوردار شدند.

سجاد چهرگانی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار «بازتاب خبر»، تامین آب شرب پایدار روستایی را یکی از اولویت های اصلی این استان دانست و افزود: به منظور تامین آب شرب پایدار و آبرسانی به روستاهای قم، اقدام های خوبی در سال ۱۳۹۹ در این استان انجام شد که در این راستا تامین آب ۱۷ روستا بهسازی و نوسازی شد.

وی با بیان اینکه میانگین جهانی دسترسی روستاها به آب پایدار ۵۳ درصد است، افزود: این آمار در ایران ۸۲ درصد و در استان قم نیز هم اکنون ۹۶ درصد است.

مدیر کل امور روستایی و شوراهای استانداری قم، ادامه داد: همچنین میانگین جهانی دسترسی شهرها به آب پایدار ۸۵ درصد است که این آمار در ایران بیش از ۹۹ درصد و در قم نیز صد درصد شهرهای این استان از آب شهری پایدار برخوردار هستند.

وی افزود: تامین آب پایدار در یکی از بخش های قم در فصل گرما به عنوان یکی از دغدغه های مهم اهالی و مسئولان این بخش در یکی از بازدیدهای استاندار از منطقه مطرح شد که با انجام مطالعات و اجرای عملیات حفرچاه، لوله گذاری، احداث مخرن و بهره برداری از این طرح در دهه فجر سال ۹۹، این دغدغه به طور کامل برطرف شد.

چهرگانی ادامه داد: این طرح شامل حفر چاه با دبی  ۲۵ لیتر بر ثانیه، اجرای ۱۵.۳ کیلومتر خط انتقال و احداث مخرنی با ظرفیتی بالغ بر ۳ هزار و ۵۵۰ متر مربع بود.

وی اظهار داشت: تامین آب پایدار ۱۸ روستای بخش مرکزی قمرود و ۱۳ روستای مسیر جاده قم به تهران از جمله طرح های مهمی است که در حال پیگری می باشد که با رفع موانع از این طرح ها و مشارکت خیرین استان، امیدواریم این طرح ها نیز در سال ۱۴۰۰ عملیاتی شوند.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان «بازتاب خبر»ی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.