افزونه جلالی را نصب کنید. 21 محرم 1444 Thursday, 18 August , 2022 ساعت ×
اتهام محمدمهدی تندگویان، معاون وزیر ورزش به جوانان؟!
27 اسفند 1399 - 23:16
شناسه : 23263
2

موضع گیری تند تندگویان در مورد جوانان باعث شد که ابتدا رسانه‌ها و سپس کاربران در شبکه‌های اجتماعی به اظهارات معاون امور جوانان وزارت ورزش پاسخ دهند. در این رابطه روزنامه آفتاب یزد در گزارشی تحت عنوان «آقای تندگویان! مسئولان بی‌تعهد هستند یا جوانان؟» به موضع گیری محمد مهدی تندگویان واکنش نشان داده است.

معاون وزیر ورزش
«بازتاب خبر»| محمد مهدی تندگویان، معاون امور جوانان وزارت ورزش پس از جنجال افزایش مدت سربازی و وام ازدواج حالا با موضع گیری تازه اش درگیر حاشیه دیگری شده است. او این بار مشکل اصلی جوانان را نداشتن مهارت و تعهدپذیری عنوان کرده است. اظهاراتی که منجر به واکنش رسانه‌ها و کاربران در شبکه‌های اجتماعی شده است.

به گزارش «بازتاب خبر»؛ این نخستین بار نیست که موضع گیری معاون وزیر ورزش و جوانان جنجال آفرین می‌شود، البته احتمالا آخرین بار هم نخواهد بود. اما این بار وسعت واکنش‌ها بیشتر از حاشیه‌های گذشته بود.

محمد مهدی تندگویان به تازگی به بررسی علت بیکاری جوانان پرداخته و گفته است: «مشکل اصلی جوانان امروزی نداشتن «مهارت» و «تعهدپذیری» است که یقیناً آموزش و پرورش باید این خلاء را جبران کند و حداقل ۴۰ درصد زمان آموزشی صرف آموزش مهارت‌های اشتغالی و زندگی شود.»

 او می‌گوید جوانان علیرغم اینکه می‌دانند با مدرک گرفتن صرف نمی‌توانند به اشتغال برسند، اما باز به مدرک گرایی روی می‌آورند.

تندگویان معتقد است که  جوانان مدرک گرفتن را ارزش جامعه می‌دانند. اما او تاکید دارد که ارزش هر جامعه به این است که جوان در آن جامعه چه باگرفتن مدرک دانشگاهی و چه کسب مهارت، بتواند شغلی داشته باشد.

موضع گیری معاون امور جوانان وزارت ورزش در شرایطی است که خود او در این گفتگوی رسانه‌ای اذعان کرده که زیرساخت‌های اشتغال در دوران نسل امروز سخت‌تر شده است.

اما با این وجود او می‌گوید اگر جوان مهارت و خودباوری داشته باشد و جسورانه و صبورانه پای کار بایستد می‌تواند به مدلی از تامین درآمد برسد.

 
معاون وزیر ورزش همچنین گفته است: « حتی اگر زیرساخت‌های توسعه اشتغال فراهم شود ممکن است بسیاری از انتطاراتمان از جوانی که در اشتغال به دنبال کسب جایگاه، رسیدن سریع به امکاناتی که بسیاری از آنها خیالی است و به نوعی به زندگی غیر متعهدانه عادت کرده است، بر نیاید.»
 
محمد مهدی تندگویان، تنها فرزند پسری شهید محمدجواد تندگویان وزیر نفت اوایل انقلاب است.

واکنش‌ها به اظهارات محمد مهدی تندگویان، معاون وزیر ورزش

موضع گیری تند تندگویان در مورد جوانان باعث شد که ابتدا رسانه‌ها و سپس کاربران در شبکه‌های اجتماعی به اظهارات معاون امور جوانان وزارت ورزش پاسخ دهند. در این رابطه روزنامه آفتاب یزد در گزارشی تحت عنوان «آقای تندگویان! مسئولان بی‌تعهد هستند یا جوانان؟» به موضع گیری محمد مهدی تندگویان واکنش نشان داده است.

این روزنامه نوشت: «به نظر می‌رسد برخی از مسئولین روز به روز در تلاش هستند تا وظایف دولت و خود را به دوش مردم بیاندازند و مردم را تنها عامل مشکلات قلمداد کنند، این در حالی است که دولت‌ها موظف به ایجاد شغل در جوامع هستند. در سوی دیگر با گسترش بی‌رویه دانشگاه‌ها با افراد تحصیل کرده زیادی مواجه هستیم که خواهان مشغول شدن در کاری هستند که برای آن درس خوانده‌اند و در آن زمینه تخصص کسب کرده‌اند.»

در این میان کاربران شبکه‌های اجتماعی هم معتقدند که مسئولین معمولا با فرافکنی و فرار به جلو از پاسخگویی طفره می‌روند و مسئولیت را به گردن یکدیگر یا مردم می‌اندازند.

برخی هم ادعا کرده اند که خود او نیز با سهمیه وارد شغل دولتی شده است.

در این میان کاربری هم در توئیتر گفته که «در فضای کنونی؛ که ایران درگیر تحریم و کرونا است و بازار و اقتصاد کشور فلج شده، چرا مسئولین اظهارات غیرمعقولانه مطرح می‌کنند.»

کاربر دیگری هم گفته است که «آقای تندگویان به عنوان متولی امور جوانان به جای شعار دادن و انداختن تقصیر به گردن جوانان، پاسخ دهد که چه کاری برای اشتغال جوانان انجام داده است.»

پس از بالا گرفتن انتقاد‌ها از محمدمهدی تندگویان، او در اینستاگرامش به واکنش‌ها پاسخ داد، اما پاسخ او نه تنها از آتش انتقاد‌ها کم نکرد، بلکه شعله ور‌تر هم کرد.

معاون امور جوانان وزارت ورزش در این رابطه نوشت: «تحریف و تقطیع مصاحبه و خبر هنر رسانه‌های معاند هست همیشه جهت راستی آزمایی به منبع اصلی خبر مراجعه نمایید و متن کامل مصاحبه رو مطالعه کنید هرچند تاثیری در اقدام رسانه معاند ندارد تعجب ما از همراهی بعضی رسانه‌های داخل در این رفتار غیر اخلاقی و غیر حرفه‌ای است.»

محمد مهدی تندگویان
حاشیه پشت حاشیه!

محمد مهدی تندگویان که حالا به حاشیه موضع گیری در مورد جوانان کشیده شده است. پیش از این با اظهاراتش در مورد افزایش وام ازدواج و افزایش مدت زمان سربازی جنجال آفرین شده بود. او در مورد وام ازدواج با مخالفت نسبت به افزایش آن گفته بود که وام ازدواج تنها جوانان را بدهکار بانک‌ها می‌کند و نباید میزان آن از ۵۰ میلیون تومان افزایش پیدا کند.

برخی با واکنش به این موضع گیری تندگویان گفته بودند که با توجه به تورم سرسام آور یک سال اخیر، اگر یک زوج بخواهند مسکن اجاره‌ای و جهیزیه تهیه کنند، چگونه می‌توانند با ۱۰۰ میلیون تومان تسهیلات اقدام کنند.  

پس از آن هم تندگویان به افزایش مدت سربازی جوانان چراغ سبز نشان داده و گفته بود که اگر این افزایش مدت زمان (سربازی) با قصد ارائه مهارت‌های جدید به سربازان انجام شود و خروجی آن مشخص و هدفمند باشد ایرادی ندارد علاوه بر اینکه خدمت سربازی جزو یکی از نیاز‌های مهم و حذف نشدنی کشور است.»

این موضع معاون امور جوانان نیز با واکنش جوانان روبرو شده بود.  

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان «بازتاب خبر»ی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.