افزونه جلالی را نصب کنید. 17 محرم 1444 Sunday, 14 August , 2022 ساعت ×
قیمت غیرمتعارف رهن و اجاره آپارتمان در تهران
26 اسفند 1399 - 10:17
شناسه : 23128
1

به اعتقاد برخی فعالان بازار رهن و اجاره در مناطق پرمعامله، در حال حاضر بازار شب عید مسکن، بازار پررونق سنتی در سال‌های گذشته نیست که مهم‌ترین علت آن شوک طولانی مدت به قیمت مسکن در حدود سه سال گذشته بوده است.

بازار اجاره در روز‌های پایانی سال با نرخ‌های غیرمتعارف برخی از موجران مواجه شده است. تحقیقات میدانی از بازار رهن و اجاره در مناطق پرمعامله پایتخت نشان می‌دهد، برخی از موجران به واسطه «داغ بودن بازار شب عید» املاک خود را با نرخ‌هایی بالاتر از نرخ متعارف منطقه ارائه دادند.

نتیجه تحقیقات از برخی واسطه‌های ملکی در بازار رهن و اجاره نیز موید همین موضوع است. به اعتقاد برخی فعالان بازار رهن و اجاره در مناطق پرمعامله، در حال حاضر بازار شب عید مسکن، بازار پررونق سنتی در سال‌های گذشته نیست که مهم‌ترین علت آن شوک طولانی مدت به قیمت مسکن در حدود سه سال گذشته بوده است.

با این حال، برخی از واسطه‌های ملکی بر این باورند، بسیاری از موجران با تصور بازار داغ سنتی شب عید، نرخ‌های پیشنهادی برای رهن و اجاره را بیش از نرخ‌های متعارف منطقه اعلام می‌کنند. در مقابل بررسی‌ها از وضعیت سمت تقاضا نیز حاکی از آن است که متقاضیان بازار رهن و اجاره بیشتر تمایل به تمدید دارند و در صورت اجبار در خصوص تغییر ملک استیجاری خود اقدام می‌کنند.

در حال حاضر بررسی برخی فایل‌های رهن و اجاره که طی یک هفته اخیر به بنگاه‌های معاملات ملکی ارائه شده است، نشان می‌دهد فایل‌هایی که در این بازه زمانی ارائه شده عمدتا بالاتر از فایل‌های ارائه‌شده تا پیش از این بازه زمانی است.

بررسی‌ها حکایت از آن دارد که این نرخ‌های غیرمتعارف عمدتا در مناطق مصرفی و پرمعامله بیشتر از سوی برخی موجران ارائه می‌شود.

قیمت رهن و اجاره آپارتمان

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان «بازتاب خبر»ی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.