افزونه جلالی را نصب کنید. 21 محرم 1444 Thursday, 18 August , 2022 ساعت ×
برگزاری دوره های آموزشی برای ۱۱۰۰ نفر از مجرمین مجازات های حبس جایگزین
25 اسفند 1399 - 10:55
شناسه : 23036
2

مدیر موسسه آوای توحید گفت: در قالب دوره های مجرمین حبس جایگزین تا کنون ۱۱۰۰ نفر را آموزش داده ایم و ۸۰۰ گواهی پایان دوره صادر شده و نکته قابل توجه این طرح تربیت محور بودن آن است یعنی بعد از اتمام دوره موسسه هنوز برای آنها برنامه و ارتباط دارد.

به گزارش «بازتاب خبر» از قم، حجت الاسلام حیدری امروز در همایش جوان تمدن ساز، با بیان اینکه این موسسه در اواخر سال ۱۳۹۵ با هدف اجتماعی و کاربردی کردن معارف توحیدی و در نهایت ایجاد تمدن نوین اسلامی با حضور جمعی از اساتید عالی حوزه علمیه تاسیس شد گفت: یکی از رسالت های مهمی که موسسه دنبال می کند توانمندسازی و ارتقا سطح بینش معرفتی ارگان ها و نهادهای دولتی و عیردولتی است.

وی با تاکید بر اینکه برای تحقق این هدف الحمدلله رب العالمین تا کنون با بیش از ۲۰ نهاد رسمی تفاهم داشته ایم افزود: با همکاری و دید تمدنی دادگستری استان طرحی خدمت معاونت پیشگیری ارایه شد و مورد تایید ریاست دادگستری قرار گرفت. مقام معظم رهبری برای ایجاد تمدن نوین اسلامی چند مرحله را نام می برند که یکی از آنها  دولت اسلامی است؛ موسسه آوای توحید گامی در جهت تحقق دولت اسلامی سعی کرده برای ارتقاء سطح بنیش معرفتی انها طبق سند بالادستی بیانیه گام دوم انقلاب فرهنگ سازی معرفتی ایجاد کند.

حیدری با بیان اینکه یکی از نیاز های جدی تمدن نوین اسلامی کاهش آسیب های اجتماعی است که با همکاری رئیس دادگستری دوره ای را برای مجرمین مجازات های حبس جایگزین برگزار کردیم گفت: در این دوره سعی بر این بود که به افراد سازمان و نظام فکری داده شود که به مثابه نقشه راهی باشد تا بتواند مسیر را همیشه درست ادامه دهد که الحمدلله با بازخوردی شگفت انگیزو بالایی روبرو بودیم .

وی بیان کرد: تا کنون ۱۱۰۰ نفر را آموزش داده ایم و ۸۰۰ گواهی پایان دوره صادر شده و نکته قابل توجه این طرح تربیت محور بودن آن است یعنی بعد از اتمام دوره موسسه هنوز برای آنها برنامه و ارتباط دارد.

حجت الاسلام و المسلمین خواجوی استاد رسانه نیز در این همایش با بیان اینکه اگر بخواهیم به تمدن نوین اسلامی برسیم باید تشکیلاتی همراه با کادر سازی پیش رویم اظهار کرد: شهید چمران از افراد به حساب ما لات و شر به نفع انقلاب و نظام در جبهه استفاده می کرد و موفق بود.

وی با تاکید بر اینکه همین منش در شهید زین الدین هم بود، تصریح کرد: ایشان به فرماندار چند استان نامه زده بودند که لیدرهای کف خیابانی (اشرار و الوات) را به جبهه بفرستید. شهید چمران و زیدالدین معتقد بودند که افراد اینچنینی جوهره معرفت و مدیریت دارند و واقعا موفق می شوند.

این استاد رسانه با بیان اینکه اگر بناست که ما تمدن سازی کنیم بایستی از چنین افرادی استفاده کنیم اما بشرط اینکه به آنها سازمان فکری فلسفی بدهیم گفت: زمانیکه توانستیم مبنای کادر سازی مان را بامحور جهان بینی توحید ببندیم آن وقت فتح تمدن نوین اسلامی میسر است.

وی خاطرنشان کرد: اگر  مباحث معقول و ذوقی در قالب های گوناگون قرار بگیرد و به دنیا عرضه شود قطعا در مقوله جرم با کاهش بالایی روبرو خواهیم شد.

انتهای پیام/۷۸۰۲۷


ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان «بازتاب خبر»ی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.