افزونه جلالی را نصب کنید. 23 رجب 1442 Saturday, 6 March , 2021 ساعت ×
۰۷ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۷
شناسه : 20771
2

امروز ۷ بهمن ماه ۱۳۹۹، آمار فوتی‌های کرونا در ایران ۷۹ نفر اعلام شد. به این ترتیب تعداد جانباختگان کرونا در کشور به ۵۷ هزار و ۵۶۰ نفر رسید.

دکتر سیما سادات لاری
 
«بازتاب خبر»| کرونا، امروز سه شنبه ۷ بهمن ماه؛ جان ۷۹ نفر از هموطنانمان را گرفت. به این ترتیب آمار فوتی‌های کرونا در ایران تا این لحظه به ۵۷ هزار و ۵۶۰ نفر رسید. سخنگوی وزارت بهداشت گفت: تا کنون به طور قطعی ۳۸۵ هزار و ۷۰۶ نفر در کشور به کرونا مبتلا شده اند

سیما سادات لاری روز سه شنبه با اعلام آخرین آمار مبتلایان و جانباختگان کرونا در ایران افزود: در ۲۴ ساعت گذشته تا ظهر امروز (۷ بهمن ۱۳۹۹) بر اساس معیار‌های قطعی تشخیصی ۶ هزار و ۴۲۰ بیمار جدید مبتلا به کرونا در کشور شناسایی شد و ۵۹۰ نفر بستری شدند.

با این حساب، مجموع بیماران کرونا در کشور به یک میلیون و ۳۸۵ هزار و ۷۰۶ نفر رسید.

به گزارش «بازتاب خبر»؛ دکتر لاری گفت: خوشبختانه تاکنون یک میلیون و ۱۷۷ هزار و ۳۶۷ نفر از بیماران، بهبود یافته یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند.

همچنین ۴۰۳۸ نفر از بیماران مبتلا به کرونا در ر وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند و تاکنون ۹ میلیون و ۱۵ هزار و ۳۷۶ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

لاری افزود: بر اساس آخرین تحلیل ها، ۱۸ شهرستان کشور در وضعیت نارنجی، ۱۵۴ شهرستان در وضعیت زرد و ۲۷۶ شهرستان در وضعیت آبی قرار دارند.

همچنین بر اساس آخرین آمار‌های جهانی ابتلاء به ویروس کرونا، طی ۲۴ ساعت گذشته با افزایش ۴۴۹ هزار و ۷۳ نفری تعداد مبتلایان به این ویروس تا کنون به ۱۰۰ میلیون و ۲۸۴ هزار و ۴۶۱ نفر رسیده است.

فوتی‌های ناشی از کرونا در جهان با رشد ۹ هزار و ۵۹۷ نفری در یک روز به تعداد ۲ میلیون و ۱۴۹ هزار و ۴۶۰ نفر رسیده است. آمار بهبود یافتگان نیز به ۷۲ میلیون و ۲۹۱ هزار و ۸۹۰ نفر رسیده است.

آمار ۱۰ کشور اول فوتی‌های ناشی از کرونا به شرح زیر است؛ اعداد داخل پرانتز تعداد فوتی‌های جدید هر کشور است.

۱. آمریکا ۴۳۱ هزار و ۳۹۲ نفر (هزار و ۸۹۷ نفر)

۲. برزیل ۲۱۷ هزار ۷۱۲ نفر (۶۳۱ نفر)

۳. هند ۱۵۳ هزار و ۶۲۴ نفر (۱۱۶ نفر)

۴. مکزیک ۱۵۰ هزار و ۲۷۳ نفر (۶۵۹ نفر)

۵. بریتانیا ۹۸ هزار و ۵۳۱ نفر (۵۳۰ نفر)

۶. ایتالیا ۸۵ هزار و ۸۸۱ نفر (۴۲۰ نفر)

۷. فرانسه ۷۳ هزار و ۴۹۴ نفر (۴۴۵ نفر)

۸. روسیه ۶۹ هزار و ۹۱۸ نفر (۴۵۶ نفر)

۹. ایران ۵۷ هزار و ۴۸۱ نفر (۹۸ نفر)

۱۰. اسپانیا ۵۶ هزار و ۲۰۸ نفر (۲۵۷ نفر)

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان «بازتاب خبر»ی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.