افزونه جلالی را نصب کنید. 9 ربيع ثاني 1442 Tuesday, 24 November , 2020 ساعت ×
رییس کل دادگستری قم:

شعب اختصاصی تشدید با متجاوزان منابع آب در قم ایجاد می‌شود

شناسه : 17199 ۲۰ مهر ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۳
رییس کل دادگستری قم گفت: در راستای تشدید برخورد با متجاوزان منابع آب، شعب اختصاصی در این استان ایجاد می‌شود.
شعب اختصاصی تشدید با متجاوزان منابع آب در قم ایجاد می‌شود

حجت‌الاسلام‌والمسلمین علی مظفری در این زمینه افزود: با عنایت به مفاد ماده ۴۵ قانون توزیع عادلانه آب و دستورالعمل نحوه محاسبه حجم بهره‌برداری غیرمجاز، جبران خسارت وارده و اعاده به وضع سابق، در جلسه کارگروه حقوقی قضایی کمیته صیانت از منابع آب استان، الزامات نحوه محاسبه و مطالبه خسارت وارده به آبخوان‌ها از متخلفان و متجاوزان به آب مورد تصویب قرار گرفت.

وی اضافه کرد: مقرر شده است در راستای برخورد قاطعانه دستگاه قضایی با متخلفان و متجاوزان به منابع آب استان و به‌منظور تسریع در رسیدگی به پرونده‌های مرتبط با این حوزه، در تمام مراجع قضایی اعم از دادسرا، دادگاه‌های بدوی و تجدیدنظر، شعب ویژه اختصاص یابد تا پرونده‌ها با قید فوریت و خارج از نوبت مورد رسیدگی قرار گیرد.

وی تاکید کرد: با توجه به دستورالعمل ابلاغی وزارت نیرو و شیوه‌نامه داخلی شرکت آب منطقه‌ای، محاسبه مربوط به حجم اضافه برداشت و تعیین خسارت ریالی وارده به آبخوان‌های استان باید توسط کارشناسان شرکت آب منطقه‌ای انجام و سپس توسط کارگروهی متشکل از مدیران، کارشناسان مجرب واحدهای حقوقی، فنی و درآمد و امور مشترکین امور آب استان انجام شود.

مظفری تصریح کرد: شرکت آب موظف است لیست چاه‌های دارای اضافه برداشت و در اولویت نصب کنتور را به دبیرخانه صیانت از منابع استان برای اعمال قانون ارسال و در راستای حفاظت از این منابع و اجرای مواد ۱۲ و ۴۵ قانون توزیع عادلانه آب و تکالیف ابلاغی وزارت نیرو، نسبت به تجهیز چاه‌ها به کنتور حجمی و هوشمند اقدام نماید.

وی افزود: شرکت آب مکلف است طی اخطار به کلیه مالکان چاه‌های دارای اضافه برداشت بر اساس برنامه زمانی ۶ ماهه تعیین شده، مالکان را به نصب کنتور مورد تایید ملزم نماید و پس از پایان مهلت مقرر، از ادامه فعالیت و بهره‌برداری چاه‌های دارای تخلف به هر عنوان جلوگیری شود.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.