افزونه جلالی را نصب کنید. 12 ربيع ثاني 1442 Friday, 27 November , 2020 ساعت ×

قیمت رهن و اجاره آپارتمان در تهران

شناسه : 16961 ۰۹ مهر ۱۳۹۹ - ۶:۲۵

واسطه‌ها می‌گویند در این بخش از بازار، اغلب خود مستاجران که استطاعت پرداخت اجاره‌های سنگین را دارند، به میل خود و با توافق موجر قصد جابه‌جایی داشته‌اند که در نتیجه بر میزان عرضه املاک بزرگ‌متراژ در بازار اجاره طی هفته‌های اخیر افزوده شده است.

بررسی تازه‌ترین فایل‌های عرضه شده در بازار رهن و اجاره آپارتمان مسکونی حکایت از آن دارد که با پایان یافتن فصل تابستان، عرضه آپارتمان‌های کوچک‌متراژ در این بازار روز به روز کمتر می‌شود، اما همچنان واحد‌های مسکونی بزرگ‌متراژ اجاری زیادی وجود دارد که می‌تواند گزینه مطلوب جست و جوگران این گروه متراژی باشد.
 
بررسی تازه‌ترین فایل‌ها در بازار اجاره مسکن پایتخت نشان می‌دهد حجم بیشتری از عرضه به واحد‌های بزرگ‌متراژ با مساحت بیش از ۱۰۰ مترمربع تعلق دارد و در مقابل از تعداد آپارتمان‌های اجاری زیر ۸۰ مترمربع در بازار نیز به شدت کاسته شده است.
 
واسطه‌های ملکی می‌گویند قاعده‌ای که دولت برای تمدید قرارداد‌های اجاره در ستاد ملی مقابله با کرونا در نظر گرفت و تمدید قرارداد مستاجران را در صورت تمایل خود آن‌ها برای موجران الزامی اعلام کرد، بسیاری از موجران واحد‌های نقلی و میان‌متراژ با پایبندی به این قاعده از عرضه مجدد ملک خود در بازار برای یافتن مستاجر جدید پرهیز کرده و با مستاجران قبلی با اعمال افزایش توافقی اجاره‌بها یا مبلغ رهن تا سقف ۲۵ درصد، قرارداد اجاره ملک را تمدید کردند.

اما در مورد املاک بزرگ‌متراژ این قاعده چندان حاکم نبود، چراکه قواعد بازار اجاره آپارتمان‌های بزرگ‌متراژ با سایر گروه‌های متراژی قدری متفاوت است. در این بخش از بازار نه مستاجران نیاز چندانی به مدارای موجران دارند و نه موجران خود را پایبند محدودیت‌هایی که برای حمایت از قشر مستاجر در شرایط شیوع کرونا توسط دولت پیش‌بینی شده است، می‌دانند.

 
در نتیجه میزان عرضه در این بخش از بازار به مراتب بیشتر از عرضه آپارتمان‌های کوچک و میان‌متراژ است. واسطه‌ها می‌گویند در این بخش از بازار، اغلب خود مستاجران که استطاعت پرداخت اجاره‌های سنگین را دارند، به میل خود و با توافق موجر قصد جابه‌جایی داشته‌اند که در نتیجه بر میزان عرضه املاک بزرگ‌متراژ در بازار اجاره طی هفته‌های اخیر افزوده شده است.
 
قیمت رهن و اجاره آپارتمان در تهران

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.