افزونه جلالی را نصب کنید. 10 ربيع ثاني 1442 Wednesday, 25 November , 2020 ساعت ×

طرح عجیب برای شهرداری تهران

شناسه : 16536 ۲۴ شهریور ۱۳۹۹ - ۷:۲۴

سازمان شهرداری تهران ضمن اهتمام نسبت به چابک‌سازی و کاهش نیروی انسانی، همزمان نیز براساس برنامه سوم ابلاغی می‌تواند ۵۰ درصد از تعداد خروجی خود را از نیرو‌های جوان و تحصیل کرده و پرانرژی و خلاق به‌کار گیرد.

طرح عجیب برای شهرداری تهران
 
شهردار تهران از آغاز طرح جذب دستیاران در شهرداری تهران خبر داد و گفت: انتخاب دستیار از طریق فراخوان عمومی و برگزاری آزمون صورت می‌گیرد که کارکنان شهرداری و عموم شهروندان واجد شرایط می‌توانند در فضایی منصفانه به رقابتی سالم بپردازند.
 
پیروز حناچی با اعلام اینکه هم اکنون ۵/ ۳۱ درصد از کارکنان شهرداری تهران را افراد زیر ٣٠ سال تشکیل می‌دهند، اضافه کرد: به نظر می‌رسد این میزان تا ١٠ درصد کل شاغلان قابلیت ارتقا داشته و شایسته است همواره در این سطح حفظ شود. شهردار تهران تاکید کرد:
 
سازمان شهرداری تهران ضمن اهتمام نسبت به چابک‌سازی و کاهش نیروی انسانی، همزمان نیز براساس برنامه سوم ابلاغی می‌تواند ۵۰ درصد از تعداد خروجی خود را از نیرو‌های جوان و تحصیل کرده و پرانرژی و خلاق به‌کار گیرد.
او جذب دستیاران را یک طرح استعدادیابی و شایسته‌گزینی دانست و افزود: فرآیند این طرح بر اساس مطالعات کارشناسی دقیق برای انتخاب افراد مستعد و کارآمد انجام شده و مبتنی بر فرآیند استاندارد و تعریف‌شده‌ای است که داوطلبان در ابتدا با یک آزمون کتبی از نظر توانمندی‌های ذهنی، فکری و تحلیلی مورد سنجش قرار می‌گیرند.
 
حناچی با اشاره به مراحل این طرح جذب گفت: در مرحله بعد بر اساس مدل شایستگی خاص متناسب با وظایف دستیاران، توانمندی‌ها و شایستگی‌های مدیریتی آنان مورد ارزیابی و سنجش قرار می‌گیرد. به موازات آن نیز به مدیرانی که نیاز به دستیار دارند، آموزش‌های لازم ارائه می‌شود.
 
وی با اشاره به اختیارات قانونی نهاد شهرداری تهران عنوان کرد: مطابق با برنامه سوم توسعه شهر تهران و بودجه سال ۱۳۹۹ شهرداری تهران، شهرداری اجازه دارد به میزان ۵۰ درصد افراد بازنشسته شده، نیرو جذب کند. حناچی با بیان اینکه آنچه به‌عنوان نیروی مازاد از آن یاد می‌شود، نیروی مازاد در رده‌های کارشناسی شهرداری است، خاطرنشان کرد:
 
هر سازمانی به مثابه یک موجود زنده برای رشد و پویایی به نیرو‌های جدید با انرژی و خلاق نیاز دارد و بدون جذب یک سازمان مرده است و شهرداری از این موضوع مستثنی نیست. طرح شهردار تهران برای جذب نیروی جدید در مجموعه شهرداری تهران در حالی مطرح شده که مطابق با برنامه سوم توسعه شهر تهران، شهرداری موظف است سالانه ۶ درصد از نیرو‌های مازاد خود را تعدیل کند.
 
مطابق با بررسی‌های انجام شده در ابتدای این دوره مدیریت شهری، در حال حاضر به ازای هر پست سازمانی در مجموعه شهرداری، چهار پرسنل در این مجموعه وجود دارند. حال این سوال از مدیریت شهری پایتخت مطرح است که آیا نیرو‌های مازاد در مجموعه مدیریت شهری طی سه سال اخیر تعیین تکلیف شده‌اند؟
 
آیا مجموعه شهرداری توان پرداخت حقوق و دستمزد نیرو‌های فعلی خود را در شرایط تنگنای مالی سخت دارد که اکنون تصمیم به جذب نیرو دارد؟ وظیفه پست جدید تعریف شده در این طرح چیست؟ در صورتی که مدیریت شهری پاسخ مشخصی به این سوالات نداشته باشد این اقدام شهرداری عجیب به نظر می‌رسد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.