افزونه جلالی را نصب کنید. 20 ربيع ثاني 1442 Saturday, 5 December , 2020 ساعت ×

دانش‌آموزان کلاس اولی به مراکز بهداشت مراجعه کنند

شناسه : 16366 ۱۹ شهریور ۱۳۹۹ - ۲۱:۲۷

مدیر سلامت جمعیت، خانواده و مدارس معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت : دانش‌آموزان کلاس اولی که هنوز به مراکز بهداشت مراجعه نکرده‌اند باید هرچه سریع‌تر این کار را انجام دهند تا اقدامات لازم برای بررسی سلامت آنان انجام شود. به گزارش دانشگاه علوم پزشکی مشهد , دکتر محمد احمدیان افزود: همچنین از دانش‌آموزان […]

مدیر سلامت جمعیت، خانواده و مدارس معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت : دانش‌آموزان کلاس اولی که هنوز به مراکز بهداشت مراجعه نکرده‌اند باید هرچه سریع‌تر این کار را انجام دهند تا اقدامات لازم برای بررسی سلامت آنان انجام شود.

به گزارش دانشگاه علوم پزشکی مشهد , دکتر محمد احمدیان افزود: همچنین از دانش‌آموزان پایه‌های دوم تا دوازدهم هم می‌خواهیم در شرایط فعلی جهت بررسی سلامت به مراکز بهداشت مراجعه نکنند و در روزهای آینده از طریق شماره تماس و کدملی با آنها در ارتباط خواهیم بود تا در زمان معین‌ شده به این مراکز مراجعه کنند تا ازدحام جمعیت در شرایط کرونایی ایجاد نشود.

وی ادامه داد: در حوزه زیرپوشش این دانشگاه ۱۱۴ هزار دانش‌آموز کلاس اولی هستند که از این تعداد تاکنون ۷۰ هزار نفر برای بررسی سلامت به مراکز خدمات جامع سلامت مراجعه کرده‌اند.

مدیر سلامت جمعیت، خانواده و مدارس معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: طی ابلاغیه اخیر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی چک لیست بررسی وضعیت مراکز آموزشی آماده و به اداره کل آموزش و پرورش استان ارسال شده تا نتیجه را در اسرع وقت به این حوزه اعلام کنند.

وی افزود: در گام بعدی کارشناسان اداره سلامت محیط و کار دانشگاه علوم پزشکی مشهد به واحدهایی که طبق خوداظهاری قابلیت بازگشایی داشتند مراجعه کرده و بازدید کامل از این مکان‌ها انجام می‌دهند تا اگر نقصی وجود داشت آن را در محل برطرف کنند و طبق قانون اگر مرکز آموزشی فاقد استاندارد و معیارهای لازم بود یا باید اصلاح شود یا اینکه فعالیتش را تعطیل کند تا آسیبی به سلامت دانش‌آموزان وارد نشود.

احمدیان ادامه داد: در حوزه زیرپوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد ۴۵۰۰ آموزشگاه و ۱۵۰۰ خوابگاه داریم و بازدیدها از ابتدای هفته جاری آغاز شده و تمامی موارد در ۶۵ بخش بررسی می‌شود.

وی گفت: مراکز خدمات جامع سلامت به دو دسته تقسیم شده‌اند که مراکز ۱۶ ساعته ویژه بیماران کرونایی بوده و مراکز عادی ویژه عموم مردم و گروه‌های خاص همچون سالمندان، مادران باردار و دانش‌آموزان است.

مدیر سلامت جمعیت، خانواده و مدارس معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مشهد افزود: در مجموع ۹۹۰ هزار دانش‌آموز در حوزه زیرپوشش این دانشگاه داریم.

وی با بیان اینکه طرح مراقبت از سلامت دانش‌آموزان و تکمیل واکسیناسیون آنان در پایه‌های تحصیلی اول، چهارم و هفتم اجرا می‌شود، ادامه داد: برای سال تحصیلی جدید از نیمه اول مهر ماه فراخوان‌های لازم در این خصوص را خواهیم داشت و برنامه‌ریزی به‌گونه‌ای است که این طرح بدون ازدحام دانش‌آموزان و براساس نوبت‌دهی‌های انجام شده اجرا شود تا در حفظ سلامت آنان خللی ایجاد نشود.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.