افزونه جلالی را نصب کنید. 9 ربيع ثاني 1442 Tuesday, 24 November , 2020 ساعت ×

تاثیر کرونا بر روند جهانیِ مقابله با مرگ‌ومیرهای قابل پیشگیری در کودکان

شناسه : 16329 ۱۹ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۸:۲۸

براساس یک گزارش جدید همه‌گیری بیماری کووید-۱۹، حاصل چندین دهه تلاش برای کاهش میزان مرگ و میرهای قابل پیشگیری در بین کودکان در سراسر جهان را با خطر روبرو کرده است. به گزارش ایسنا، طبق گزارش آژانس‌های سازمان ملل و بانک جهانی که روز گذشته (سه‌شنبه) منتشر شد، موارد مرگ و میرهای قابل پیشگیری در […]

تاثیر کرونا بر روند جهانیِ مقابله با مرگ‌ومیرهای قابل پیشگیری در کودکانبراساس یک گزارش جدید همه‌گیری بیماری کووید-۱۹، حاصل چندین دهه تلاش برای کاهش میزان مرگ و میرهای قابل پیشگیری در بین کودکان در سراسر جهان را با خطر روبرو کرده است.

به گزارش ایسنا، طبق گزارش آژانس‌های سازمان ملل و بانک جهانی که روز گذشته (سه‌شنبه) منتشر شد، موارد مرگ و میرهای قابل پیشگیری در کودکان زیر پنج سال در سال ۲۰۱۹ میلادی کمترین میزان را داشته است.

در این گزارش آمده است: سال گذشته میلادی تنها کمی بیش از پنج میلیون مرگ و میر قابل پیشگیری رخ داده و این درحالیست که این آمار در سال ۱۹۹۰ حدود ۱۲.۵ میلیون مورد بوده است. با این حال تاکید می‌شود که همه‌گیری بیماری کووید-۱۹ در دنیا پیشرفت‌های حاصل شده در کاهش موارد مرگ و میر در میان کودکان و نوجوانان را با تهدید روبرو کرده است.

دکتر «تدروس آدهانوم قبریسوس» دبیرکل سازمان جهانی بهداشت در اظهاراتی در این باره گفت: ما نباید اجازه دهیم همه‌گیری بیماری کووید-۱۹ پیشرفت های قابل توجه برای کودکان و نسل های آینده را به مخاطره اندازد.

مطالعه اخیر یونیسف و سازمان جهانی بهداشت نشان می دهد همه گیری بیماری کووید-۱۹ خدمات مراقبت درمانی از مادران و کودکانِ سراسر جهان نظیر مراقبت های پیش از زایمان و پس از آن، واکسیناسیون و چکاپ های پزشکی را به دلیل کاهش منابع و همچنین ترس از ابتلا به بیماری کووید-۱۹ مختل کرده است.

همچنین «هنریتا فور» مدیر اجرایی یونیسف گفت: جامعه جهانی برای ریشه کن ساختن موارد مرگ و میر قابل پیشگیری در کودکان مسیر طولانی را طی کرده و نباید اجازه دهد همه گیری کووید-۱۹ ما را در این مسیر متوقف کند.

یونیسف از میان ۷۷ کشوری که در فصل تابستان مورد مطالعه قرار داده، ۶۸ درصد وقفه در چکاپ های پزشکیِ کودکان و واکسیناسیونِ آنها را گزارش کرده است. همچنین تحقیق سازمان جهانی بهداشت حاکی از وقفه ۵۲ درصدی در ارائه خدمات پزشکی به کودکان بیمار و ۵۱ درصدی در اجرای برنامه های مقابله با سوء تغذیه است.

به گزارش شبکه خبری سی ان ان، این نوع از خدمات در پیشگیری از موارد مرگ و میر در میان کودکان و نوزادان حیاتی است.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.