افزونه جلالی را نصب کنید. 9 ربيع ثاني 1442 Tuesday, 24 November , 2020 ساعت ×

سالاری رییس تامین اجتماعی: تکذیب حاشیه سازی درباره مدرک تحصیلی (+عکس)

شناسه : 16305 ۱۹ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۷:۲۶

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی ضمن تشریح آخرین وضعیت متناسب سازی حقوق بازنشستگان و رفع برخی ابهامات آن از جمله محاسبه مبالغ ناشی از همسان سازی برای مشاغل سخت و زیان آور، به برخی شایعات و ادعاها درباره اعتبار مدارک تحصیلی اش واکنش نشان داد و آن را رد کرد. مصطفی سالاری در گفت وگو با […]

سالاری رییس تامین اجتماعی: تکذیب حاشیه سازی درباره مدرک تحصیلیمدیرعامل سازمان تامین اجتماعی ضمن تشریح آخرین وضعیت متناسب سازی حقوق بازنشستگان و رفع برخی ابهامات آن از جمله محاسبه مبالغ ناشی از همسان سازی برای مشاغل سخت و زیان آور، به برخی شایعات و ادعاها درباره اعتبار مدارک تحصیلی اش واکنش نشان داد و آن را رد کرد.

مصطفی سالاری در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به اجرای طرح متناسب سازی حقوق بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی و پیشنهاداتی برای افزایش ۲۰ درصدی مجدد حقوق این قشر اظهار کرد: همسان سازی را یک مرتبه با توجه به اعتبارات دریافتی از سوی دولت از اول مرداد اعمال کردیم که احکام آن نیز صادر و حقوق ها بر اساس آن پرداخت شد.

وی افزود: بر مبنای متناسب سازی مستمری ۳.۵ میلیون بازنشسته افزایش پیدا کرد. ۶۵ درصد مستمری بگیران تامین اجتماعی حداقلی بگیر هستند آن دسته از حداقلی بگیران که دارای ۳۰ سال سابقه هستند و تا اسفند ۹۸ حقوقی معادل یک میلیون و ۶۸۰ هزار تومان دریافت می کردند اکنون حقوقشان به دومیلیون و ۸۰۰ هزار تومان رسیده است.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی ادامه داد: کسی که ۲۵ سال سابقه داشته حقوقش به دومیلیون و ۵۰۰ هزار تومان و کسی که ۳۵ سال سابقه داشته است دریافتی اش تقریبا به سه میلیون تومان رسیده است.

محاسبه مبالغ متناسب سازی برای مشاغل سخت و زیان آور

سالاری در پاسخ به اعتراضات بازنشستگان مشاغل سخت و زیان آور گفت: سنوات سخت و زیان آور به ازای هر یک سال، یک و نیم سال محاسبه می شود و کارفرما بابت آن باید در زمان بازنشستگی به نرخ روز ۴ درصد حق بیمه بپردازد. مبالغ متناسب سازی نیز متناسب با بیمه پردازی افراد لحاظ شده است و مشکلی وجود ندارد. اگر هم جایی لحاظ نشده باشد بازنشستگان اعلام کنند تا همکاران ما بررسی کنند.

وی درباره اعتبارات اجرای این طرح نیز گفت: در زمینه تامین اعتبار مشکلی وجود ندارد و دولت ۳۲ هزار میلیارد تومان از مطالبات ما را وصول کرده است. وعده هایی برای تسویه بخش دیگری از مطالبات ما داده شده که امیدواریم این اتفاق به زودی محقق شود.

روند درمان بیماران کرونا در مراکز ملکی تامین اجتماعی

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی درباره روند درمان بیماران کرونا در مراکز ملکی سازمان تامین اجتماعی نیز اظهار کرد: در حال حاضر مشکلی در این زمینه نداریم و همکاری لازم را با نظام درمانی کشور داریم. از روز اول که این مشکل به وجود آمد مطابق سیاست های وزارت بهداشت امکانات را در اختیار گذاشتیم که مردم با مشکل روبرو نشوند.

وی درباره وضعیت دریافت سهم تامین اجتماعی از یک میلیارد یوروی برداشت شده از صندوق توسعه ملی برای درمان کرونا گفت: اگر تسهیلاتی باشد دنبال تسهیلات نیستیم، بیشتر به دنبال وصل مطالباتمان از دولت هستیم که آنها را تامین کند.

سالاری افزود: اما درباره آن اعتبار تخصیصی صندوق توسعه ملی هم کلیات در کارگروه اقتصادی ستاد کرونا مصوب و قرار شده سهم تامین اجتماعی نیز به نسبت مشخص و به ما پرداخت شود که باید در ستاد ملی هم به تصویب برسد.

پاسخ به شبهات مربوط به مدرک تحصیلی

سالاری در پاسخ به پرسشی پیرامون حواشی مربوط مدارک تحصیلی اش نیز توضیحاتی ارائه کرد و گفت: تحصیلاتم را در حوزه حقوق عمومی در دو مقطع کارشناسی ارشد و دکتری در دانشگاه تهران به پایان رساندم؛ که البته پردیس دانشگاه تهران هم نبوده و در دانشکده حقوق بوده است.

وی افزود: اینها همه مشخص است و می توان از دانشگاه تهران هم استعلام کرد.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی با بیان اینکه در حوزه مدیریت نیز در یک دوره آموزشی که به صورت مشترک از سوی دانشگاه بوردوی فرانسه و سازمان مدیریت صنعتی برگزار شد شرکت کردم گفت: دو مرجع برگزار کننده هردو مدارکی صادر کرده اند. مدرک بوردوی فرانسه دی. بی. ای یا همان دکترای حرفه ای است و مدرک سازمان مدیریت صنعتی هم در حد دکترای حرفه ای مدیریت است و در گواهینامه پایان دوره ذکر شده است.

سالاری اضافه کرد: اعتبار این مدرک نیز به تایید سازمان امور اداری استخدامی رسیده است. که همه این موارد قابل استعلام است. موضوع از سازمان مدیریت صنعتی نیز قابل استعلام است تا برای کسانی که سوءنیت ندارند رفع ابهام شود.

واکنش سالاری به برخی فضاسازی ها در فضای مجازی

وی در واکنش به برخی فضاسازی ها در فضای مجازی پیرامون عملکرد مدیریتی اش در سال های گذشته نیز گفت: از مراجع ذیصلاح نظارتی باید سوال کرد. حتما اقدامات حقوقی در این باره خواهم کرد.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی ادامه داد: صبر و حوصله ام زیاد است. این رفتارها تردید برانگیز است و باید برخورد و اقدام قانونی لازم صورت بگیرد. کسانی که مرجع کار بوده اند باید رسیدگی کنند. بنده در تمام عمرم در هیچ پرونده ای نه شاکی بوده ام نه متشاکی و نه به عنوان متهم احضار شده ام.

سالاری تاکید کرد که بسیار شفاف، واضح و روشن کار کرده ام و به این حواشی توجهی نمی کنم زیرا تردید و ابهامی ندارم و نگران نیستم.

بررسی سوابق تحصیلی مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی

از سال گذشته و همزمان با ورود سالاری، مدیرعامل فعلی سازمان تامین اجتماعی، ادعاهایی پیرامون سوابق تحصیلی و آموزشی سالاری وی مطرح شد و این روزها دوباره همزمان با مطرح شدن نام سالاری به عنوان کاندیدای وزارت صمت، مطالب در فضای مجازی از سوی عده‌ای تکرار شده است.

به گزارش ایسنا، برخی در فضای مجازی در باره مدرک دکتری مدیریت نفت‌ و گاز از دانشگاه‌ بوردو فرانسه را ادعاهایی را مطرح کردند. این در حالی است که مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی در گفت‌وگو با ایسنا در این باره بیان کرد که « تحصیلاتم را در حوزه حقوق عمومی در دو مقطع کارشناسی ارشد و دکتری تخصصی (Ph.D) در دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران دانشگاه تهران به پایان رساندم؛ که پذیرش از طریق کنکور دکتری یا همان آزمون متمرکز سازمان سنجش بوده است. اینها همه مشخص است و از دانشگاه تهران قابل استعلام است.»

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی با بیان اینکه در حوزه مدیریت نیز در یک دوره آموزشی که به صورت مشترک از سوی دانشگاه بوردوی فرانسه و سازمان مدیریت صنعتی برگزار شد شرکت کردم گفت: دو مرجع برگزار کننده هردو مدارکی صادر کرده اند. مدرک بوردوی فرانسه دی. بی. ای یا همان دکترای حرفه ای است و مدرک سازمان مدیریت صنعتی هم تحت عنوان “سطح دکترای مدیریت” صادر شده است.

صیانت از امنیت روان خانواده تامین اجتماعی که بیش از نیمی از جمعیت ایرانیان را تحت پوشش دارد، ایسنا را بر آن داشت تا پیگیری‌هایی جهت اعتبارسنجی مدرک مدیرعامل این سازمان را از دستگاه های ذیربط ازجمله سازمان مدیریت صنعتی انجام دهد که در پی می آید:

سالاری دارای مدرک دکتری تخصصی Ph.D رشته حقوق عمومی دانشگاه تهران است و تاکنون نیز دو کتاب با عناوین “تحصیل و تملک اراضی توسط دولت” و ” الگوی جدید قراردادهای نفتی ایران از منظر قانون اساسی ” برگرفته از پایان نامه کارشناسی ارشد و رساله دکتری خود تالیف و منتشر کرده است.

سالاری رییس تامین اجتماعی: تکذیب حاشیه سازی درباره مدرک تحصیلی

سالاری رییس تامین اجتماعی: تکذیب حاشیه سازی درباره مدرک تحصیلی

در خصوص صحت و اعتبار مدارک تحصیلی وی در حوزه مدیریت نیز، سازمان مدیریت صنعتی به عنوان مجری برگزار کننده دوره مشترک با دانشگاه بوردو، در تاریخ سوم سپتامبر ۲۰۲۰ (شهریور ۹۹) از دانشگاه مذکور استعلام کرده و تایید مدرک وی را خواستار شده است که تصویر این نامه‌نگاری در پی می آید:

سالاری رییس تامین اجتماعی: تکذیب حاشیه سازی درباره مدرک تحصیلی

دانشگاه بوردو نیز به فاصله ۲۴ ساعت، به مکاتبه و استعلام سازمان مدیریت صنعتی پاسخ داده و مدرک DBA مصطفی سالاری را تایید کرد که تصویر این نامه نیز در پی آمده است:

سالاری رییس تامین اجتماعی: تکذیب حاشیه سازی درباره مدرک تحصیلی

دوره تحصیلی مذکور طی‌سال‌های ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۳ به صورت مشترک برگزار شده است.

سازمان مدیریت صنعتی پس از نتیجه استعلام دانشگاه بوردو، در نامه ای به استعلام موسسه عالی پژوهشی تامین اجتماعی درباره مدرک DBA مصطفی سالاری که ریاست هیئت امنای موسسه عالی پژوهشی تامین اجتماعی را برعهده دارد، پاسخ داد و اعتبار آن را تایید کرد که به این شرح است:

سالاری رییس تامین اجتماعی: تکذیب حاشیه سازی درباره مدرک تحصیلی

یکی از موضوعات دیگر مطروحه درباره مدرک سالاری، بحث انطباق رشته تحصیلی با قوانین جهت تصدی ریاست سازمان تامین اجتماعی بود که سال گذشته مطرح شد که دیوان عدالت اداری پس از استعلام از سازمان امور اداری استخدامی کشور،‌انطباق رشته تحصیلی وی (دوره سطح دکتری مدیریت) با قوانین،‌جهت تصدی این سمت را تایید و مبادرت به صدور رای قطعی نموده است. متن رای دیوان عدالت اداری در پی می آید:

سالاری رییس تامین اجتماعی: تکذیب حاشیه سازی درباره مدرک تحصیلی

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.