افزونه جلالی را نصب کنید. 24 رجب 1442 Sunday, 7 March , 2021 ساعت ×
جهش ایجادشده در بازار سرمایه اجرای طرح‌های صنعتی را سرعت می‌بخشد
۳۰ تیر ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۵
شناسه : 13925
3
رییس دانشگاه صنعتی قم: رییس دانشگاه صنعتی قم و تحلیلگر اقتصادی گفت: جهش ایجادشده در بازار سرمایه بهترین فرصت برای تامین مالی طرح‌های صنعتی در دست اقدام کشور است و اجرای آن‌ها را سرعت می‌بخشد.

جلال رضایی نور بیان کرد: تحریم و کرونا برای اقتصاد کشور مشکل ایجاد کرد اما در کنار آن موجب استفاده از ظرفیت‌هایی همچون بازار سرمایه شد که می‌تواند نقش مهمی در مسیر پیشرفت و توسعه ایران به‌خصوص در بخش صنعت داشته باشد.

وی افزود:‌ جمع شدن سرمایه‌های خرد در بورس و به‌کارگیری آن برای اجرای طرح‌های صنعتی،‌ سطح تولید داخلی را افزایش می‌دهد و این همان راهبردی است که می‌تواند فشار ناشی از تحریم‌های ظالمانه را تا حد زیادی کاهش دهد.

وی ادامه داد: همچنین سرمایه‌گذاری در بورس علاوه بر رونق بخشیدن به فضای صنعت و تولید کشور،‌ سودآوری خوبی نیز در پی دارد و بسیاری از مردم می‌توانند با استفاده از ظرفیت بازار سرمایه،‌ درآمدزایی مطلوبی را تجربه کنند.

رضایی نور گفت: با رونق گرفتن بازار سرمایه اکنون بسیاری از جوانان به‌جای استفاده سرگرمی محور از فضای مجازی،‌ وقت خود در این فضا را برای آشنا بیشتر با بورس و فعالیت در آن اختصاص می‌دهند که این مساله نتایج اقتصادی و اجتماعی خوبی به همراه دارد.

وی بیان کرد: تسهیل شدن حضور هرچه بیشتر اقشار مختلف جامعه در بازار سرمایه به‌منظور فعالیت در آن،‌ عامل موثری برای جلوگیری از هدر رفتن سرمایه‌های خرد و مدیریت آن در راستای پیشبرد اهداف موردنظر اقتصادی است.

وی ادامه داد: نگاه حمایتی دولت به بازار سرمایه نقش موثری در استقبال هرچه بیشتر مردم از این ظرفیت و جهش یافتن شاخص‌های بورس داشته است و ادامه این روند،‌ موجب رونق یافتن هرچه بیشتر بازار سرمایه و افزایش توان تامین مالی طرح‌های کلان ملی به‌ویژه در حوزه تولیدات صنعتی از این طریق می‌شود.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان «بازتاب خبر»ی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.