افزونه جلالی را نصب کنید. 24 رجب 1442 Sunday, 7 March , 2021 ساعت ×
هیات تکواندوی قم پیگیر مطالبات قهرمانان خود است
۳۰ تیر ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۳
شناسه : 13922
3
رییس هیات تکواندو قم با بیان اینکه تمام ورزشکاران و قهرمانان فعال در این رشته عضو خانواده تکواندو قم هستند گفت: با وجود اینکه کرونا درآمدهای این هیات را صفر کرده است، ولی هیات تکواندو خود را متعهد به پیگیری مطالبه قهرمانان این رشته می‌داند.
منبع : «بازتاب خبر»

“محمد جمشیدی” با اشاره به گلایه های اخیر محمدرضا شعبانی قهرمان قمی پاراتکواندو و عضو تیم ملی و تاکید این قهرمان بر خداحافظی از دنیای حرفه ای گفت: شعبانی از افتخارآفرینان قمی تیم ملی پاراتکواندو است که به دلیل استعداد و پشتکار، همواره مورد حمایت جدی این هیات بوده است.

رییس هیات تکواندو قم با تاکید بر اینکه این هیات به سهم خود از این قهرمانان تجلیل و پیگیر مطالبات آن بوده است، اظهار داشت: تجلیل از قهرمانان مسابقات آسیایی و جهانی به عهده اداره کل ورزش و جوانان است که بر خلاف سال های گذشته که حداکثر تا اردیبهشت ماه این آیین را برگزار می کرد، به دلیل شرایط کرونا ‌تجلیل از این قهرمانان به تعویق افتاده است.

جمشیدی با بیان اینکه از بهمن ماه سال گذشته یک ریال بودجه از طریق فدراسیون برای این هیات واریز نشده است،‌ گفت: فشار شدید مالی و از طرفی ضرورت رعایت پروتکل های بهداشتی موجب شد تا برگزاری تجلیل از قهرمانان این رشته به تعویق بیفتد.

وی اظهار داشت: به طور قطع با عادی شدن شرایط، اداره کل ورزش و جوانان قم نیز طی برگزاری آئینی از مدال آوران آسیایی و جهانی رشته های مختلف تجلیل به عمل می آورد.

جمشیدی، اظهار داشت: قهرمانان، ‌ورزشکاران و پیشکسوتان فعال در این رشته اعضای خانواده تکواندو هستند که عقب افتادن مطالبه آنها موجب بروز برخی اعتراض ها شده است که این اعتراض ها را به جا می دانیم ولی آنچه که باید بر آن تاکید شود این است که این هیات لحظه ای برای پیگیری این مطالبات کوتاهی نکرده است.

رییس هیات تکواندو قم، شرایط کنونی اقتصادی ورزش استان را بسیار سخت دانست و گفت: به صفر رسیدن درآمدها به دلیل تعطیلی چند ماهه تمام فعالیت های هیات و واریز نشدن حتی یک ریال به حساب هیات توسط فدراسیون و اداره کل ورزش و جوانان موجب شده تا این فشار به برخی قهرمانان مضاعف باشد.

وی با اشاره به تحریم های ظالمانه آمریکا علیه کشورمان تاکید کرد: برای عبور از این شرایط سخت لازم است تا ورزشکاران، مربیان و همه قشرهای جامعه دست به دست هم داده و با یکدیگر متحد شوند تا از این شرایط سخت نیز عبور کنیم.

جمشیدی، ‌ضربه کرونا به این هیات ورزشی را بسیار سنگین دانست و گفت: بخش زیادی از جامعه آماری این هیات که با برنامه ریزی های بلندمدت به پنج هزارو ۸۰۰ تن افزایش یافته بود، با شیوع کرونا، از دست رفت و جمع کردن دوباره این ورزشکاران به سادگی ممکن نیست.

وی ادامه داد: تنگ تر شدن حلقه تحریم علیه کشورمان و همچنین شرایط سخت ناشی از شیروع کرونا و تعطیلی چند ماهه تمام فعالیت های ورزشی موجب شد تا درآمدهای این هیات در ماه های اخیر به صفر برسد و این موجب شد تا هیات توان پرداخت برخی مطالبات را نداشته باشد.

جمشیدی، ادامه داد: ۴۰ درصد مربیان فعال در این رشته، تنها منبع درآمد و امرار معاش آنها از طریق فعالیت ورزشی به عنوان مربی است که این مربیان با شیوع کرونا با مشکل جدی در ماه های اخیر مواجه شدند که با پیگیری اداره کل برای تخصیص وام ۲۰ میلیون ریالی، تعدادی از مربیان موفق به دریافت این تسهیلات شده اند ولی این آسیب عمیق تر از آن است که با این تسهیلات جبران شود.

محمدرضا شعبانی از سه سال قبل و بعد از درخشش در رقابت‌های قهرمانی پاراتکواندو ایران تاکنون عضو ثابت اردوهای آماده‌سازی و ترکیب نهایی تیم‌های اعزامی ایران به مسابقات مختلف برون‌مرزی بوده و اکنون برترین پاراتکواندوکار ایران در وزن منهای ۷۵ کیلوگرم رده‌بندی فدراسیون جهانی است./

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان «بازتاب خبر»ی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.