افزونه جلالی را نصب کنید. 24 رجب 1442 Sunday, 7 March , 2021 ساعت ×
تظاهرات مجدد علیه نژاد پرستی در آستانه انتخابات آمریکا
۲۸ تیر ۱۳۹۹ - ۹:۴۶
شناسه : 13893
1
طالب زاده پیش بینی کرد محقق و مستندساز ایرانی با اشاره به مخفی کاری تاریخی آمریکا علیه سیاه پوستان گفت: تظاهرات امروز و در آستانه انتخابات آمریکا که در آینده رخ خواهد داد نمونه هایی از تجلی این بیداری است.

نادر طالب زاده در مراسم اختتامیه دوره تخصصی ختامه مسک که با رعایت پروتکل های بهداشتی در قم برگزار شد، گفت: اسلام جذاب است و پس از انقلاب اسلامی یک تشنگی عجیب و مخاطبان حقیقت جو در دنیا شکل گرفته است و یکی از مهمترین این مخاطبان از آمریکای لاتین هستند.

وی افزود: طلاب فعال در عرصه لاتین بسیار مهم و اثربخش هستند. ورکشاپ و کارگاهی که در این زمینه نیز شکل گرفته است بسیار مهم و اثر بخش است. مستند جهانشهری ها از جمله الگوهای موفق برای ارایه اسلام حقیقی به جهان است.

طالب زاده یادآورشد: مبلغان و مستندسازان یکی از مهمترین ستون های تبلیغی انقلاب اسلامی در دنیا هستند. شیخ زکزاکی از نمونه های بسیار موفق طلاب بومی آموزش دیده شده هستند، زیرا ایشان چند میلیون نفر را منقلب کرد. این مساله نشان داد که اگر یک طلبه بومی درایران تعلیم یابد چگونه می تواند موفق شود.

مستندساز ایرانی با اشاره به درصد موفقیت فعالیت تبلیغی در بین سیاه پوستان بیان کرد: بین ۳۰ درصد تا ۷۰ از بردگانی که به آمریکا برده شدند مسلمان بودند. امروز این آگاهی شکل گرفته است و سیاه پوستان در زندان ها به اسلام رو می آورند و اسلام به عنوان DNA خفته در وجود آنها شکل می گیرد.

وی با اشاره به مخفی کاری تاریخی آمریکا علیه سیاه پوستان گفت: تظاهرات امروز و در آستانه انتخابات آمریکا که در آینده رخ خواهد داد نمونه هایی از تجلی این بیداری است.

این فعال رسانه عرصه بین الملل بیان گفت: این دوره نشان می دهد که چه چیزهایی برای تبلیغ واقعی اسلام نیاز داریم. این دوره به ما نشان می دهد که چه چیزهایی داریم و چه چیزهایی برای تبلیغ دین نیاز داریم تا مخاطبان تشنه معارف اسلام را یاری دهیم.

وی افزود: در تجربه سالهای پیش خود با آقای گونزالس در اسپانیا همراه بودم. در آن زمان در اندلس و کوردبا حضور یافت و آثار ۸۰۰ ساله اسلامی در اروپا را دیدم که یکی از مهمترین آثار تاریخی اسپانیا و اروپا است و امروز اسپانیا درآمد عظیمی از این ابنیه تاریخی در گرانادا و کوردبا دارد.

طالب زاده یادآورشد: وقتی اسلام بی ولایت به اسپانیا می رود تنها یک بنای ساده از آن باقی می ماند و ما باید اسلام با ولایت را به دنیا عرضه کنیم که اسلامی ماندگار و مانا و حقیقی است. در این عرصه نیازمند طلابی هستیم که فکر جدید بیاورند.

مستندساز ایرانی بیان کرد: باید به طلاب کمک شود که اعتماد به نفس آنها اضافه شود و آن مسایلی که در حوزه و در این گونه کارگاه‌ها می آموزند را در صحنه عملی پیاده کنند.

وی گفت: هیچ مذهب و دینی به جذابیت اسلام نمی رسد، زیرا حقیقت مطلق است. اینکه تلاش کنیم این محتوای عظیم به یک محتوای جذاب مبدل شود، بسیار مقدس و مهم است. این مساله به این نکته بیاندیشیم که چگونه اسلام را به دنیا عرضه کنیم.

وی افزود: دانشگاه صداوسیما تلفیقی از علما و فضلا و رسانه ای ها در این عرصه تلاش می کند. باید ذره ذره اسلام و آیات و روایات را به شکلی جذاب و تماشایی به غرب و سراسر عالم عرضه کنیم.

طالب زاده یادآورشد:  امروز وظیفه بسیار عظیمی در خدمت به مسلمانان غرب داریم. این کار باید از نهادهایی چون صداوسیما و ارتباط با حوزه شروع شود. آمریکا لاتین منطقه مهمی در نقشه مستضعف جهان است و کار در  این عرصه بسیار مهم است.

مستندساز ایرانی بیان کرد: همه امروز از ایرانی که توان فکری و نظامی و محتوایی دارد انتظار دارند که این حکومت ولایی را در قالب فعالیت های تبلیغی و محتوایی به دنیا عرضه کند.

وی گفت: در یک فیلمی مشاهده می کردم که اسراییلی ها در مرکز ویلسون و واشنگتن از ابهت و عزمت ایران و شکست ناپذیری ایران سخن می گفتند. این مساله نشان می دهد که اسراییلی ها بهتر از آمریکایی ها و حتی برخی در داخل عظمت انقلاب و اسلام ما را درک کرده اند.

این فعال رسانه عرصه بین الملل بیان گفت: هر انسان طلبه ای در جهان جذاب است و اصلا کسی که دنبال حقیقت است انسان جذابی است. انسان طلاب حقیقت یک دسته خاصی از انسان ها هستند. هر کدام از این مبلغان یک دنیا هستند. این طلاب امروز به قم آمده اند و به دنبال تحصیل علوم اهل بیت(ع) است. مهم این است که این وجد و خوشحالی از آموزش علوم اهل بیت(ع) را به دنیا عرضه کنند.

وی افزود: همه مشکلات اقتصادی و توطئه های آمریکا یک هجمه و توطئه بزرگ است تا ما ایرانیان متوجه جایگاه مان نشویم. باید در رسانه های ملی و بین المللی جریان اثر گذاری فعال کنیم که به رشد و تعالی مباحث اسلامی بیانجامد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان «بازتاب خبر»ی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.