افزونه جلالی را نصب کنید. 21 رجب 1442 Thursday, 4 March , 2021 ساعت ×
رییس مجمع سمن های قم:

سمن‌های قم آماده کمک به کاهش آسیب‌های اجتماعی هستند

شناسه : 13877 ۲۴ تیر ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۹
رییس مجمع سازمان‌های مردم‌نهاد جوانان استان قم، با اشاره به ظرفیت بالای سمن‌های فعال در حوزه جوانان استان، گفت: سمن‌ها آماده کمک به کاهش آسیب‌های اجتماعی، ‌ارائه مشاوره و تحکیم بنیاد خانواده هستند.
سمن‌های قم آماده کمک به کاهش آسیب‌های اجتماعی هستند

حمیدرضا جلیلی افزود: فعالیت جوانان متخصص، خلاق و با دغدغه در سازمان‌های مردم‌نهاد استان ظرفیت‌های بسیار زیادی فراهم کرده است که توجه به این ظرفیت‌ها در حوزه‌های مختلف فرهنگی و اجتماعی می‌تواند راه گشا باشد.

وی با اشاره به فعالیت سازمان‌ها و نهادهای مختلف پیرامون آسیب‌های اجتماعی در این استان، ادامه داد: هم‌افزایی، حذف موازی کاری، آشنایی با ظرفیت‌های موجود در این زمینه و همچنین برنامه‌ریزی مشترک به‌منظور کاهش آسیب‌های اجتماعی و  تحکیم بنیان خانواده یک الزام است.

وی افزود: مجموعه‌های مختلف ازجمله معاونت اجتماعی نیروی انتظامی قم اقدام‌ها و ظرفیت‌های گسترده‌ای برای کاهش آسیب‌های اجتماعی ازجمله مراکز متعدد مشاوره در سطح استان دارند که به‌منظور تعامل سمن‌های تخصصی استان با این معاونت، کارگروهی مشترک برنامه‌ریزی و اجرایی شد.

وی برگزاری کارگروه تخصصی سازمان‌های مردم‌نهاد فعال در حوزه اجتماعی با معاونت اجتماعی فرماندهی انتظامی استان قم را گامی مهم در استفاده از ظرفیت‌های موجود در استان دانست و ادامه داد: بدنه مردمی، تعامل گسترده اجتماعی و بهره‌گیری از ظرفیت خیران استان توسط سمن‌ها، موجب شده تا نقش سارمان های مردم‌نهاد برای کاهش آسیب‌های اجتماعی ممتاز باشد.

جلیلی با تاکید بر ضرورت رفع موانع موجود در این زمینه، گفت: با توانمندسازی و استفاده از ظرفیت سمن‌ها  توسط معاونت اجتماعی نیروی انتظامی قم و همچنین ارائه طرح‌های مشترک می‌توان در توسعه نظم و امنیت عمومی و پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی جامعه گام‌های تأثیرگذاری را برداشت.

۴۰ سازمان مردم‌نهاد با گرایش‌های تخصصی مختلف در قم وجود دارد./ «بازتاب خبر»

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان «بازتاب خبر»ی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.