افزونه جلالی را نصب کنید. 25 رجب 1442 Monday, 8 March , 2021 ساعت ×
راه‌اندازی مراکز مثبت زندگی با ۲۲ خدمت در قم
۳۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۷
شناسه : 13604
0
مدیرکل بهزیستی استان قم از راه‌اندازی مراکز مثبت زندگی با ۲۲ خدمت در قم خبر داد و گفت: موافقت اصولی این مراکز در هفته آخر تیرماه مصادف با هفته بهزیستی صادر خواهد شد.

مهدی پهلوانی امروز با ذکر اشاره به اتمام مهلت فراخوان و بارگذاری مدارک توسط متقاضیان تأسیس مراکز مثبت زندگی اظهار داشت: بررسی صلاحیت‌های عمومی و اختصاصی متقاضیان تأسیس این مراکز در قم از امروز آغاز می‌شود.

 وی ادامه داد: مراکز خدمات بهزیستی (مثبت زندگی) مراکزی غیردولتی هستند که بر اساس بند ۴ ماده ۲۶ قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت پس از کسب پروانه فعالیت از بهزیستی، مجموعه‌ای از خدمات سطح یک سازمان بهزیستی را در بستر فناوری اطلاعات در راستای بهتر زیستن آحاد جامعه ارائه می‌نمایند.

مدیرکل بهزیستی استان قم تأکید کرد: با بررسی‌های صورت گرفته و هم‌زمان با چهلمین سالگرد تأسیس سازمان بهزیستی کشور موافقت اصولی این مراکز در هفته آخر تیرماه مصادف با هفته بهزیستی صادر خواهد شد.

وی ادامه داد: خدماتی که این مراکز می‌توانند در راستای خدمت به مردم انجام بدهند، عبارت است از ثبت درخواست فرزندخواندگی و تشکیل پرونده اولیه، ثبت درخواست / تشکیل پرونده و پاسخگویی به مراجعین، مصاحبه اولیه، اخذ و بررسی مدارک، بازدید منزل، تحلیل، تشخیص و تعیین اولویت‌های نیاز مددجو و ارائه پیشنهاد برنامه کمکی، -ارجاع درخواست‌های جامعه هدف اعم از مالی (مستمر / غیر مستمر) و معرفی‌نامه، پیگیری امور مددکاری خانوار، ارجاع به مراکز سطح بالاتر و سایر دستگاه‌ها،نیازسنجی و داشته سنجی محلی، شناسایی داوطلبین، خیرین و معتمدین محلی و حمایت‌طلبی، شناسایی، بررسی و تحلیل وضعیت اجتماعی محله،تسهیل گری و تشکیل تیم محله / و اقدامات اجتماع‌محور، شناسایی فعال جامعه هدف و ارائه آموزش‌های تشکیل و تحکیم خانواده و… است.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان «بازتاب خبر»ی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.