افزونه جلالی را نصب کنید. 24 رجب 1442 Sunday, 7 March , 2021 ساعت ×
دیدگاه‌های امام راحل تا همیشه چراغ راه مستضعفان و آزادگان جهان خواهد ماند
۱۴ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۸
شناسه : 13530
0
نویسنده کتاب زندگی به سبک آفتاب بیان کرد: دیدگاه‌های امام راحل تا همیشه چراغ راه مستضعفان و آزادگان جهان خواهد ماند.

حجت‌الاسلام والمسلمین حجت‌الله سروری گفت: امام خمینی (ره) به عنوان یکی از چهره های دگرگون ساز وتحول بر انگیز جهان که با ارئه اسلام اصیل با رویکرد نوین و باز تعریف مجدد آن در باز گرداندن قدرت اسلام به صحنه جهانی موفق عمل کرد انقلاب اسلامی ایران و پیام های الهی و معنوی امام خمینی در سراسر جهان طنین انداز شد.

وی افزود: تصویر امام در ذهن و زبان تمام اندیشمندان سیاستمداران، حاکمان و متفکران و سیاسیون جهان یکسان و مشابه نیست. انتظاراینکه دشمنان انقلاب اسلامی و امام (ره) و اردوگاههای وابسته به آنها چهره واقعی و الهی امام را ترسیم کنند اندکی بیهوده است.

این نویسنده حوزوی بیان کرد: عظمت امام (ره) به حدی است که در بررسی تحلیل ها، مصاحبه ها و تالیف های بیگانگان حتی مخالفان امام وانقلاب هم حقیقت و عظمت امام پوشیده نمی‌ماند. بیانات و اظهارنظرهای عاشقانه و از سر ارادت و علاقه مسلمانان جهان در توصیف و تعریف امام هم جای شگفتی ندارد.
وی گفت: به صراحت می توان گفت :امام خمینی (ره) بنیانگذار انقلاب اسلامی از رهبران تاثیرگذار در کل تاریخ بشریت و بویژه جهان اسلام بود وهست. دیدگاه­‌های امام خمینی همواره روشنگر و چراغ هدایت ازادی خواهان مسلمانان ظلم ستیز می­ باشد.
‏‏وی اظهارکرد: به هر حال امام خمینی(ره) شخصیت بزرگ تاریخ اسلام هستند و تنها اختصاص ‏‎ ‎‏به زمان ما ندارند. در طول تاریخ اسلام از این گونه شخصیت‌ها خیلی ‏‎ ‎‏زیاد نداشته‌ایم. البته شرایط و احوال هم موثر است. چه بسا ‏‎ ‎‏شخصیت‌های برجسته و ممتازی هم بوده‌اند که در دوران خاصی از ‏‎ ‎‏تاریخ به سر می‌برده‌اند و آن همه استعداد و شایستگی‌شان زمینه بروز و ‏‎ ‎‏ظهور پیدا نکرده است.

سروری گفت: امام در یک موقعیت ممتاز تاریخی قرار ‏‎ ‎‏گرفتند و نبوغ و شخصیت ممتاز ایشان و شرایط مطلوب زمانی و مکانی،‎ ‎‏دست به دست هم داد تا امام را در رأس یک انقلاب بزرگ قرار دهند. ‏

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان «بازتاب خبر»ی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.